Збирач земель “русских”: чому план Путіна не буде успішним

Як вважають багато російських та іноземних ЗМІ, одним із варіантів збереження Путіна при владі після 2024 року, коли закінчується його останній президентський термін, може бути об’єднання Росії з Білоруссю – створення нової країни, в якій нинішній глава РФ знову зможе стати президентом. Пише автор на сайті “Апостроф”.

Про сценарій об’єднання з Білоруссю з метою залишити Путіна при владі до сьогоднішнього дня не говорив тільки ледачий. Я про цей сценарій писав ще років зо три тому. З точки зору тактики утримання влади Путіним і його ОЗУ – це досить робочий варіант. Тоді повністю, як вони думають, зникає проблема не тільки 2024 року, а й потенційно дострокової ротації в зв’язку з якимись подіями задовго до 2024 року.

Цілком очевидно, що у Путіна є проблема його легітимності згідно з російською Конституцією, яка виникла у вересні 2011 року, коли він разом з Медведєвим оголосив про де-факто державний переворот – своє повернення в крісло президента. В очах людей, які розбираються в цих питаннях, у Путіна просто немає легітимності. А якщо говорити про широкі народні маси, то легітимність Путіна хитається з моменту Чемпіонату світу з футболу минулого літа, коли він, порушивши всі свої обіцянки, оголосив про підвищення пенсійного віку. Цю пенсійну аферу, як я це називаю, проштовхнули вантузом у горлянку кожному, незважаючи на те, що її всі сприйняли в багнети. Рейтинг довіри до Путіна впав навіть серед тих, хто продовжував вірити, дивлячись телевізор.

На 2019 рік реальні доходи населення падають шостий рік поспіль. Протягом 11 років у Росії не було ніякого економічного зростання – тобто середній показник становить 0%. Тільки офіційно близько 13% населення Росії живе за межею бідності. Насправді, я думаю, таких людей близько 25%. А взагалі, приблизно 50% населення Росії ми можемо класифікувати як бідних.

Але Путін відмовляється говорити про економіку і економічне зростання, без якого неможливе поліпшення добробуту людей. Він продовжує вводити нові податки і побори. Ніяких економічних і політичних реформ не передбачається. Вони приймають все більш і більш божевільні закони, що порушують Конституцію.

На цьому тлі не просто рейтинг Путіна падає, а й питання про його легітимність починає ставати на повний зріст серед широких народних мас. Що зробив Путін минулого разу, коли такі питання почали задавати люди? А вони їх повсюдно почали задавати в 2011-2012 році, коли був оголошений де-факто державний переворот, коли в грудні 2011 року вибори в Держдуму були повністю сфальсифіковані, і люди вийшли на вулиці. Але протести, як ми пам’ятаємо, закінчилися, на жаль, силовим придушенням.

Рейтинг Путіна впав у 2013 році і продовжував падати разом із динамікою зростання ВВП. Було абсолютно очевидно, що “путіноміка” тріщить по швах. У цих умовах Путін почав агресію проти України: він схопив шахівницю, змів із неї всі фігури і вдарив Україну і весь світ по голові цієї дошкою. І далі почав неймовірну пропаганду, в якій постав як збирач земель “русских”. Пропаганда про “русский мир” зіграла свою роль, і рейтинг Путіна досяг рекордно високих значень.

Ми можемо з дуже високим ступенем ймовірності припускати, що спосіб підняття рейтингу Путіна, нова спроба заткнути питання про його легітимність – це зробити щось, що вдарить новим сплеском адреналіну в мозок обдуреного населення, щоб знову назвати Путіна збирачем земель “русских”. Як можна продовжити збирати землі “русские”? Шляхом аншлюсу Білорусі. А далі ми тільки згадуємо, як Путін вирвав владу з рук Медведєва. Але Лукашенко – не ведмідь, це той ще фрукт. Тому я далеко не впевнений, що Путіну і його ОЗУ легко буде реалізувати свій план: все-таки до 2019 року білоруський народ і особливо те, що можна назвати білоруської елітою, звикли до того, що у них як-не-як – власна країна.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.