Незважаючи на взаємні авіаудари Росії та Туреччини в Сирії, обидві сторони уникають повномасштабного військового конфлікту, при цьому введення турецьких сил значно змінило ситуацію в провінції Ідліб і найближчим часом силам Башара Асада не вдасться повністю підставити її під свій контроль. Про це в коментарі InfoResist заявив аналітик CIT, військовий експерт Кирило Михайлов.
За його словами, на сьогодні Туреччина зараз намагається зупинити російські дії дипломатичним шляхом, проте у разі масштабного конфлікту в першу чергу постраждають російські угруповання в Сирії, так як їх чисельність істотно поступається турецьким військам.
“Відповідно до прийнятої Конвенції Монтре, Туреччина має право закрити протоки Босфор та Дарданелли у разі, якщо для країни, яка, на думку Туреччини, становить для неї загрозу і в даному випадку це фактично переріже постачання російських угруповань в Сирії, що поставить її у вкрай загрозливе становище. Тому для Путіна вкрай невигідно розв’язувати повномасштабні військові дії, я б не став їх чекати найближчим часом”, – каже Михайлов.
Разом з тим експерт вважає, що відкриттям кордону ЄС для сирійських біженців президент Туреччини хоче змусити Європу звернути увагу на конфлікт і спробувати так чи інакше натиснути на режим Асада і Росію, щоб вони перестали атакувати мирних жителів і змушувати їх тікати з країни.
“Це, звичайно, може вдарити по самому Ердогану, тому що Європа перестане вважати його надійним партнером у питанні вирішення мігрантської проблеми, тобто використовує їх як політичну карту, це зовсім не позитивно позначиться на репутації самої Туреччини в ЄС”, – додав Михайлов.
Нагадаємо, 27 лютого російська авіація атакувала турецький конвой в сирійській провінції Ідліб, в результаті чого загинули 33 турецьких військових. Пізніше в Росії виправдалися за вбивство турецьких військових у Сирії.
У відповідь Туреччина завдала серію масованих ударів по об’єктах сил режиму Башара Асада в Ідлібській зоні деескалації.