Росія накопичує безпрецедентну військову могутність в Арктиці і випробовує в регіоні свою новітню зброю. Про це пише CNN.
Як зазначає видання, експерти з питань озброєння висловили заклопотаність однією російською “супер-зброєю” – “Посейдон 2м39 Torpedo”, розробка якої йде швидкими темпами.
Ця безпілотна малопомітна торпеда приводиться в дію ядерним реактором і призначена для доставки боєголовки, яка викликає радіоактивні хвилі, які зроблять ділянки берегової лінії цілі непридатними для життя на десятиліття.
Експерти сходяться на думці, що ця зброя «дуже справжня» і скоро надійде на озброєння. Глава норвезької розвідки віце-адмірал Нільс Андреас Стенсонес розповів, що його агентство оцінило «Посейдон» як “частину нового типу ядерної стримуючої зброї. І вона знаходиться на стадії випробувань. Але це стратегічна система, і вона спрямована на цілі … і може виходити за межі регіону, в якому вони тестують її в даний час”.
На супутникових знімках, зроблених компанією космічних технологій Maxar, показано різке і безперервне нарощування російських військових баз і обладнання на арктичному узбережжі країни, а також підземних сховищ, ймовірно, для «Посейдона» та іншої нової високотехнологічної зброї. Російська техніка включає в себе бомбардувальники і винищувачі Міг31БМ, а також нові радіолокаційні системи біля узбережжя Аляски, пише видання.
У Державному департаменті США заявили, що “росіяни явно кидають військовий виклик в Арктиці”.
“Це має наслідки для США і їх союзників, не в останню чергу тому, що це створює здатність до силового проекту аж до Північної Атлантики”, – сказав високопоставлений чиновник Держдепартаменту.
Зображення з супутника показують повільне і методичне зміцнення аеродромів в декількох місцях уздовж арктичного узбережжя Росії за останні п’ять років.
Як зазначає CNN, бази знаходяться на території Росії і є частиною законного захисту її кордонів і берегової лінії. Проте американські чиновники висловили стурбованість з приводу того, що ці сили можуть бути використані для встановлення фактичного контролю над районами Арктики, які в даний час нікому не належать і незабаром звільняться від льоду.