У середу в Києві обговорювали питання рідкоземельних корисних копалин, що викликає неоднозначні асоціації, пише CNN.
У 2017 році Дональд Трамп виявив інтерес до афганських ресурсів, проте згодом підписав угоду з талібами, яка дозволила їм захопити владу через два роки, нагадує видання.
“Є підстави сподіватися, що підхід Трампа ґрунтується на більш непорушних принципах і витончених напрацюваннях. Він і його команда, очевидно, провели конфіденційні обговорення і, схоже, формулюють план, який Келлог сформулював деякий час тому. Це вимагає певної дисципліни. Але це також вимагає застосування, хитрості і терпіння, щоб довести справу до кінця. У Путіна все це є в надлишку, і перемога в Україні визначатиме як його особисте виживання, спадщину, так і баланс сил у світі на десятиліття вперед. Для Трампа війна в Україні – це те, що він думав, що зможе виправити за 24 години після приходу до влади, і що ніколи б не почалося, якби він був на посаді у 2022 році”, – пише видання.
Це не є його пріоритетом. Зеленський теж. Людина на вершині його списку дзвінків – це Путін. Саме з ним він прагне укласти мир, хоча технічно Сполучені Штати не перебувають у стані війни в Україні. І це поки що все, що нам потрібно знати.
Видання додає, що президент України не підписав угоду про рідкоземельні метали, яку привіз у середу Скотт Бессент.
- 11 лютого Трамп заявив, що Україна погодилася надати США доступ до видобутку рідкоземельних металів в обмін на військову допомогу, що оцінюється у 500 мільярдів доларів.
- 12 лютого Зеленський в інтерв’ю The Guardian наголосив, що Україна готова обговорювати угоду зі США щодо видобутку цінних мінералів, підкресливши важливість захисту рідкоземельних ресурсів від безкоштовного захоплення Росією.
- Того ж дня міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до рідкоземельних металів на 500 мільярдів доларів, яку планується підписати до Мюнхенської безпекової конференції.