CNN: Українські льотчики змушені воювати на древніх вертольотах Мі-8

Українським льотчикам доводиться воювати на старих транспортних вертольотах Мі-8, перероблених в ударні. Про це йдеться в репортажі CNN з таємного місця дислокації окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського.

Враховуючи величезну перевагу Росії над Україною в авіації, саме існування Військово-повітряних сил України та наявність у них вертольотів викликає подив, пишуть журналісти. Попри це пілоти з авіабригади імені Сікорського продовжують виконувати бойові завдання, роблячи по три бойових вильоти на добу.

Флот бригади складається з вертольотів радянського виробництва, усі вони мають поважний вік понад 30 років.

Президент Володимир Зеленський багато разів просив НАТО та інших союзників дати Україні авіацію, але реакція поки що “близька до нуля”, зазначає CNN. Велика Британія погодилась надати Україні кілька знятих з озброєння вертольотів Sea King, а Португалія – шість Ка-32А11BC в нельотному стані.

“Звичайно, нам потрібні нові вертольоти, тому що наші ще радянські. Ми вичавлюємо з них усе можливе й неможливе. Було б добре, якби нам дали якісь нові види вертольотів, включно з “Апачі”. Ми б навчилися керувати ними дуже швидко, тому що в нас є мотивація”, – сказав виданню один із льотчиків, якого журналісти називають тільки на ім’я – Сергій.

Інший льотчик Геннадій відповів: “Звичайно, це старі повітряні судна. Але це краще, ніж нічого. Що іще ми можемо зробити?”

Вертольоти Мі-8 узагалі задумувалися як транспортні, але ЗСУ переробили їх в ударні, підвісивши ракети. На відміну від сучасних чи навіть радянських ударних гелікоптерів, у них немає броні для захисту льотчиків.

Ще одна проблема – відсутність складних систем націлювання. “Ефективне використання їхніх ракет — це поєднання надії та досвіду”, – пише CNN.

На Мі-8 також встановлено системи електронної протидії для захисту від зенітно-ракетних комплексів та ракет класу “повітря – повітря”, але проти сучасних систем їх недостатньо. “Ми не знаємо, чи вони взагалі працюють, але якщо працюють на рівні хоча б 2%, це краще, ніж нічого”, – сказав один зі співрозмовників видання.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.