Цаплієнко: Індонезія видає Росії українського активіста Михайла Орєшнікова

Українського громадського діяча, блогера і музиканта Михайла Орєшнікова, затриманого в Індонезії, планують видати на запит Росії. Про це повідомляє журналіст Андрій Цаплієнко.

За його словами, 6 листопада 2020 року колишнього громадянина Росії, а нині громадянина України Орєшнікова затримав на вимогу Росії Інтерпол в аеропорту Джакарти.

“Друзі та колеги Михайла багаторазово зверталися до МЗС України, але їхнього втручання у справу виявилося замало. Днями може відбутися екстрадиція Михайла в Росію. Ситуація стає критичною”, – наголосив Цаплієнко.

Він стверджує, що при затриманні у Орєшнікова вилучили українські документи. Окрім того, в акті затримання і наступних документах його записали громадянином Росії. При цьому активісту заборонили зв’язуватися з українським посольством і перші два тижні його тримали в одиночній камері із забороною на прогулянки, зв’язок та інше.

Цаплієнко нагадав, що Орєшніков – активний діяч антипутінського руху. У 2014 році він виступав проти окупації Криму та інформував росіян про злочини «зелених чоловічків» в Україні.

«За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ та катований. Після того, як загроза життю та свободі стала очевидною, 26 липня 2014 росіянин з‘явився на пункті пропуску «Бачевськ» і попросив надати йому політичний притулок в Україні. Маючи українське коріння, у 2016 році Михайло отримав український паспорт і став громадянином України, а перед тим, згідно із законом, відмовився від громадянства РФ», – додав Цаплієнко.

2 жовтня 2020 року видання “Медуза” оприлюднило інтерв’ю з Орєшніковим, в якому він розповів, що влаштовував у Росії акції “Окупай-педофіляй” і “Окупай-наркофіляй”, засновані російським неонаціоналістом Максимом Марцинкевичем («Тесак»). В Україну Орєшніков втік від кримінального переслідування в Росії.

“Я тоді (в 2014 році, – ред.) спілкувався з українськими націоналістами, їздив на Майдан, а коли повернувся в Чебоксари, розповів місцевим журналістам правду про події в Україні. Мене відразу викликали на допит під приводом розслідування крадіжки велосипеда. Трохи побили, але в рапорті написали, що це я нібито вдарив поліцейського при виконанні», – повідомив активіст.

Після переїзду в Україну Орєшніков, за даними видання, влаштувався працювати в пресслужбу батальйону «Азов». Потім зайнявся веб-розробкою, чим заробляв і в РФ, а у вільний час складав ірландський техно-фолк.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.