Це було прохання: У МОЗ пояснили пораду підприємцям іти працювати в лікарні

Заступник голови МОЗ Ірина Микичак заявила, що коли пропонувала підприємцям малого бізнесу, які втратили роботу через карантин, тимчасово йти працювати в лікарні, це було прохання про допомогу. Про це вона сказала в ефірі програми “Мокрик по живому”.

За словами Микичак, вона в курсі, що її заява викликала скандал і вважає, що “це добре, що був такий резонанс”. Вона пояснила це тим, що люди почули, що є потреба в допомозі.

“Мені шкода тих людей, які так агресивно налаштовані, і дуже шкода, що серед них є частина людей, які і з освітою, і з розумінням, і так далі. Але, напевно, частина суспільства знаходиться в нерозумінні, що відбувається в лікарнях. Моє звернення не з пропозицією “ідіть шукайте собі доходу”, моє звернення було в тому, щоб допомогти. Ми просимо – допоможіть”, – заявила Микичак.

Вона додала, що крім медиків у лікарнях потрібні IT-фахівці, будівельники, технологи, охоронці та різноробочі. Заступник Максима Степанова сказала, що десятки професій були завжди в дефіциті в медустановах і зараз їх потребують особливо. Микичак уточнила, що це не її особиста ініціатива і така практика є в Європі, зокрема, в Польщі.

“Більше того, ми запрошуємо на допомогу не волонтерити, ми просимо реально на робочі місця, у нас є контрактна система. Це могло б бути трохи підтримкою для малого бізнесу. Звичайно, це не дохід, який є в ресторанному бізнесі”, – сказала вона.

На брифінгу Микичак говорила про низькі зарплати у медпрацівників і пояснювала це тим, що так “сталося історично”. За її словами, якщо подивитися на рейтинг зарплат, у ресторанному бізнесі також низькі зарплати, але там є чайові. Вона також поставила риторичне питання про те, на що люди “образилися” і додала, що якщо їм не сподобалося прохання про допомогу, то вони “дійсно не розуміють всієї трагедії нинішньої ситуації”.

“Я не пропоную альтернативи. Уряд працює, щоб забезпечити бізнес економічними гарантіями, як є в європейських гарантіях. Але в силу того, що у нас є багато вакансій, ми попросили про допомогу. Ніхто нікого насильно не жене”, – сказала Микичак.

Вона підсумувала, що слова були неправильно витлумачені і “це однозначно було прохання”.

  • 16 листопада Ірина Микичак порадила підприємцям шукати додаткові джерела доходу на час дії карантину “вихідного дня”.
  • 17 листопада Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою Кабмін повинен інформувати про карантин заздалегідь і повідомляти про допомогу для бізнесу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.