Україна через кілька десятків років може зіткнутися з нестачею якісної питної води. Про це заявила глава Держпродспоживслужби Владислава Магалецька в Києві на форумі з екології та сталого розвитку, передає прес-служба відомства.
За словами Магалецької, зараз в Україні діють застарілі вимоги до якості води, проте навіть їх більшість постачальників не виконують. Вона зазначила, що в нинішніх нормах відсутні 23 показники безпеки та якості питної води, які вказані у відповідних директивах ЄС.
Магалецька уточнила, що відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності. При цьому з 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) в Європі в 100 разів жорсткіші, ніж у нашій країні.
Глава Держпродспоживслужби пояснила, що в Україні норми вимагають модернізації з використанням досвіду ЄС. У країні вже обмежили використання фосфатів в мийних засобах і деяких пестицидів, таких як хлорпірифос.
“Однак нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання”, – підкреслила Магалецька.
- Кліматолог Світлана Краковська розповіла, що до 2050 року в Україні через глобальне потепління може зникнути сніговий покрив.