Цифрове телебачення: як підключити

Цифрове телебачення: як підключити

Уже декілька років Україна переходить на цифровий формат телебачення, який забезпечує кращу якість зображення та звуку, а також розширює функціональні можливості апаратури. Давайте дізнаємося більше про цей формат і розберемося, як підключити цифрове телебачення.

Як перейти на цифрове ТБ і навіщо це робити

Цифрове телебачення – передача закодованих відео- та звукових сигналів з використанням цифрових сигналів. Хоча сам сигнал може передаватися через супутник та кабель, зазвичай під цим терміном мається на увазі ефірне цифрове телебачення. Його основні переваги для користувачів:

  • висока якість зображення та звуку;

  • інтерактивність;

  • наявність електронної телепрограми;

  • кілька звукових доріжок і субтитрів, можливість між ними перемикатися;

  • розширення функціоналу студійної апаратури та багато іншого.

Основні недоліки «цифри» – завмирання сигналу в грозу, а також розпад зображення на пікселі при низькому рівні сигналу. Тому важливо користуватися послугами надійного телевізійного оператора, наприклад, Мережі Ланет, щоб завжди мати можливість насолоджуватися високоякісними картинкою та звуком.

Як перейти з аналогового на цифрове телебачення

Найпростіший спосіб – придбати новий телевізор. Сучасні моделі підтримують стандарт цифрового телебачення DVB-T2, який збільшує ємність мереж і надає більше сервісних можливостей, зокрема:

  • зображення високої чіткості HD і надвисокої чіткості UHD;

  • об’ємний стереозвук і звук Dolby Digital;

  • телегід і телетекст;

  • вибір мови мовлення;

  • доступ до Інтернету;

  • система оповіщення про надзвичайні ситуації тощо.

Прийом сигналу цього стандарту здійснюється антеною, яку підключають до приймача: телевізора, ресивера (приставки) або тюнера для комп’ютера.

Телевізор з підтримкою DVB-T2 дозволяє дивитися цифрове телебачення без додаткового обладнання. Якщо телевізор не підтримує цей стандарт, до нього можна підключити ресивер – спеціальну приставку для цифрового телебачення. Але багато телеглядачів цікавляться, чи можна дивитися цифрове ТБ без приставки та придбання нового телевізору. Альтернатива ресиверу – інтернет-телебачення, яке підключається на комп’ютері за допомогою тюнера.

Крім стандарту ефірного цифрового телебачення DVB-T2, який ми описали вище, існують й інші види ТБ в «цифрі», їх ми розглянемо далі.

IPTV – це телебачення нового покоління, особливістю якого є передача даних через Інтернет. Головні переваги – можливість дивитися ТБ з будь-якого зручного пристрою з доступом до мережі, висока роздільна здатність зображення та відмінний звук, інтерактивність і зручні для користувача функціонал, наприклад, можливість поставити відтворення контенту на паузу або пошук відео за запитом.

DVB-C – це кабельне цифрове телебачення, найбільш поширена система передачі цифрового сигналу в Європі, Америці та Азії. Основними перевагами є велика зона покриття локальних мереж і висока якість сигналу при доступній вартості, що можливо завдяки передачі даних безпосередньо через кабель.

У кожного стандарту свої переваги, і немає чіткої відповіді на питання, яке ТВ краще підключити. Все залежить тільки від вашого вибору.

При підборі обладнання для прийому сигналу рекомендуємо скористатися картою цифрового телебачення, де візуально відображено покриття цифровим ефірним ТБ в кожному регіоні України.

Багато інтернет-провайдерів пропонують таку послугу в комплексі з іншими, а деякі, наприклад, Мережа Ланет, можуть надати послугу інтернет-телебачення навіть абонентам інших провайдерів.

Для підключення цифрового ТВ зв’яжіться з провайдером, що надає таку послугу, щоб уточнити умови співпраці, наявність покриття та залишити заявку.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.