Зростання доходів населення України не компенсує зростання витрат на товари першої необхідності. Про це заявив голова ради Національного банку Богдан Данилишин.
За його словами, зростання реальних грошових доходів населення (заробітних плат, пенсій, інших грошових трансфертів) за 9 місяців 2021 року склало всього 3% і не зміг компенсувати зростання витрат населення на товари і послуги першої необхідності. В результаті цього заощадження населення скоротилися на 88 млрд гривень (-2,4% ВВП).
Данилишин також звернув увагу на дані Міжнародного валютного фонду, згідно з якими в Україні купівельна спроможність доходів у розрахунку на 1 жителя залишається найнижчою в Європі.
Голова ради додав, що за рік істотно зросли ціни на житлово-комунальні послуги (газопостачання – на 15,5%, електропостачання – на 26,5%), цукор – на 28,3%, соняшникова олія – на 38,8%, яйця – на 19%, паливо і масла – на 26,5%.
У той же час, вартість одягу та взуття в 2021 році зменшилася на 3,5%, ціни на предмети домашнього вжитку та побутову техніку зросли на 4,2%, на товари та послуги в категорії відпочинку та культури – на 5%.
- Українців чекають нові ціни на хліб через подорожчання газу.