Заяву нардепа від партії «Слуга народу» Ольги Василевської-Смаглюк про необхідність «приглушити» свободу слова – це підготовка громадської думки до прийняття нового закону про медіа. Про це в коментарі для InfoResist заявила українська телевізійна журналістка Тетяна Даниленко.
За її словами, резонансне висловлювання парламентарія зроблено в ситуації, коли журналісти, потрапляючи у владу, починають різко ототожнювати себе з політиками, забуваючи, ким вони були ще кілька місяців тому.
«Це ж робота з рекламою нового закону про медіа, який мають намір взяти, як я розумію. Потрібно якимось чином цей закон пояснювати суспільству, мовляв, занадто багато свободи слова. Ось таке пояснення закону. Тепер ми розуміємо, для чого приймається цей закон, – треба трошки прикрутити свободу слова», – сказав Даниленко.
Телеведуча навіть вдячна своїй колишній колезі за те, що, рекламуючи плановані зміни в законодавстві, та обійшлася без патріотичної патетики на тему існування війни і необхідності захисту національного інформаційного простору.
«Вона абсолютно щиро сказала, для чого потрібен новий закон про медіа. Потрібен для того, щоб трохи прикрутити свободу медіа. Я так розумію, що всі щиро впевнені, і є опитування про те, що суспільство не буде захищати журналістів і вважає, що журналісти брешуть переважно і готове розправлятися з журналістами з такою ж легкістю, з якою воно, як показує соціологія, підтримує розпуск будь-якого органу влади. Наприклад, розпуск ЦВК підтримує значна частина суспільства, хоча логіка призначення ЦВК між президентськими каденціями полягає в тому, щоб президенти не могли узурпувати владу. Але суспільство не зовсім розуміє це і з легкістю підтримує розпуск органу, так і взагалі розправу з будь-яким органом влади», – додала вона.
Даниленко припускає, що влада розраховує на підтримку та готовність «проковтнути» розправу над журналістами, але підкреслює, що «поки що це нікому не вдавалося».
На питання про те, що провокує владу на подібну поведінку, наприклад, заяви Звіробій і Федини, Даниленко відповіла, що ці події взагалі не пов’язані.
«Якщо зараз зробити показову розправу над Звіробій, то очікуваного ефекту навряд чи досягнеш. Не буде такого, що покарали Звіробій, навіть якщо її посадять у в’язницю, а я сподіваюся, що цього не буде, звинувативши її в погрозах державному діячеві, я дуже сумніваюся, що інші як Звіробій проковтнуть цю історію і перестануть критикувати президента. Я думаю, що будуть флешмоби з якимись закликами щодо президента і з цим нічого не можна буде зробити. Тому що боротися з соціальними мережами, навіть у дуже відсталих країнах, це боротися з вітряками. Я думаю, що явно тут не про це», – зазначила вона.
Якщо влада вважає, що репресії щодо Федини і Звіробій принесуть якийсь ефект, то Даниленко впевнена: вони дуже сильно помиляються.
«Може журналістів не захистять, але в тому середовищі точно один одного будуть захищати. Я маю на увазі, ветеранів, волонтерів, тих, хто воював. І після цього критикувати Зеленського будуть ще більше», – резюмувала вона.
Нагадаємо, нардеп від президентської партії «Слуга народу» і колишня журналістка телеканалу 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк заявила, що журналістам та блогерам в Україні слід «фільтрувати мову», а свободу слова варто «приглушити», поважаючи інститут президентства.