Давньоєгипетська мумія “заговорила”. Послухайте!

Вчені з Лондонського і Йоркського університетів відтворили голос жерця Несьямуна, який жив за часів фараона Рамсеса XI. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на публікацію учених в журналі Scientific Reports.

Команда фахівців для початку зробила комп’ютерну томографію мумії. Потім учені склали точну тривимірну модель її глотки, язика, зв’язок та інших органів мови, яку далі роздрукували за допомогою 3D-принтера. Ці заготовки інженери з’єднали з штучною гортанню, і підключили до спеціального динаміку.

Так мумія Несьямуна і “заговорила”. Вона “вимовила” щось середнє між англійськими словами «bad» і «bed».

Мумія Несьямуна – один з найвідоміших староєгипетських артефактів, які зберігаються в музеях Британії. Знайдена була на території одного із храмів бога Амона в Карнаку. У Великобританію мумія потрапила в 1823 році, і незабаром була виставлена в музеї міста Лідс.

Історики вважають, що мумія являє собою останки одного з високопоставлених жерців Амона, Несьямуна, який жив близько 3100 років тому. І самі останки, і саркофаг, в якому вони перебували, дуже добре збереглися, що зробило їх предметом постійної уваги з боку вчених.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.