Defense Express: В НАТО переконані, що їхнім арміям не потрібні FPV-дрони

бпла дрон fpv

Попри те, що дрони кардинально змінили поле бою в Україні, у НАТО досі відмовляються адаптувати свої військові тактики та лише шукають аргументи, чому дрони не потрібні. Про це пише Defense Express.

Так, у Бундесвері нещодавно аргументували неможливість масового застосування FPV-дронів в європейських арміях тим, що комплектуючі довелося б закуповувати у не зовсім дружнього Китаю, а власне виробництво зробило б їх надто дорогими, а отже – непотрібними.

З дещо іншого боку до питання “непотрібності” дронів у сучасній війні підійшов відомий та авторитетний польський оглядач Ярослав Вольський. У своєму дописі він наводить низку аргументів та робить висновок, що FPV-дрони – це тимчасове рішення, умовно “зброя для бідних”, за відсутності нормальної зброї.

“У цивілізованих арміях НАТО, які ведуть глибокі бої, те, що Україна/РФ намагаються зробити за допомогою сотень безпілотників, зробить один F-16 із касетними CBU-97, або батарея з чотирьох M109 із SADARM, або 2-4 AH-64E з Hellfire II. Або наш Otokary-Brzoza з Brimstone II. А те, що підповзло б на 1-5 км від передових позицій, довелося б зустріти… те, чого в батальйонному масштабі українська армія досі майже не має: для механізованої роти, наприклад, 24 ПТРК Spike, а у гіршому випадку – та сама кількість TOW-2B”, – пише Ярослав Вольський.

“І хоча це більше нагадує стару радянську пісню 30-х років “Якщо завтра війна”: “Літак полетить, застрочить кулемет, загуркотять могутні танки, і лінкори підуть, і піхота піде, і помчать лихі тачанки”, вона якнайкраще демонструє проблему сприйняття реалій поля бою затяжної війни. Для того, щоб F-16 вивантажив на ворожу бронеколону касетні вільнопадаючі бомби CBU-97 йому потрібно зайти у зону дії ворожої ППО, що можливо лише у випадку тотальної переваги у повітрі. Й досвід ЗСУ, які не допустили такого рівня можливостей РФ на початок 2022 року маючи лише 40 боєздатних літаків проти “ВКС” РФ з 1000 літаків, як мінімум, привід у країнах НАТО замислитись щодо реальних строків завоювання тотальної переваги у повітрі у війні проти РФ”, – зазначає Defense Express.

Також у Defense Express ставлять під сумнів здатність НАТО забезпечити власні армії достатньою кількістю артилерійських систем та боєприпасів до них. Так само під питанням реальна насиченість піхотних частин переносною протитанковою зброєю.

“Головна концептуальна проблема затяжної війни – це не тим, чим воювати у перші дні чи тижні. Це питання чим воювати коли вона триває вже два роки. І в цій ситуації FPV-дрони стали виходом, звісно, з усіма своїми доволі об’єктивними недоліками. Але, з огляду на все, сценарій затяжної війни у країнах НАТО взагалі не розглядається, як такий, бо він досі уявляється “неможливим””, – зауважує портал.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.