Попри доставки медичного вантажу з Китаю, розрекламовані керівництвом країни, українським лікарням, як і раніше, не вистачає засобів індивідуального захисту та обладнання для боротьби з коронавірусом. Про це свідчать дані інформаційного дашборда на сайті Кабінету міністрів.
240 лікарень, які надають допомогу хворим COVID-19, внесли дані про свої потреби. Всього українським лікарням не вистачає:
- 4 тис. літрів антисептика;
- 45 тис. засобів захисту для очей;
- 429 тис. респіраторів;
- 175 тис. медичних масок;
- 2 млн одноразових масок;
- 468 тис. ізоляційних халатів;
- 961 тис. костюмів біозахисту;
- 355 апаратів штучної вентиляції легенів;
- 194 кисневих апаратур.
Найбільший дефіцит медичних засобів та устаткування спостерігається в лікарнях Полтавської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Останні два регіони “лідирують” за кількістю інфікованих коронавірусом.
Зазначимо, що поки медики потребують величезної кількості масок і костюмів біозахисту, вантажі в Україну прибувають «частково комерційними».
Напередодні стало відомо, що мережа торгових магазинів «Епіцентр», яка належить народному депутату Олександру Герезі, продає маски та інші захисні засоби з гуманітарного рейсу з Китаю. Саме цей рейс 23 квітня зустрічав зі своєю командою президент Володимир Зеленський.
Офіс глави держави тоді повідомляв, що літак «Мрія» доставив з Китаю понад 10 тонн «гуманітарного вантажу».
Вчора заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що рейс насправді був частково гуманітарних і частково комерційним.
Сьогодні, 30 квітня, в Бориспіль прибув ще один літак з КНР, який доставив 400 тис. респіраторів і 50 тис. захисних щитків для лікарів. Про це повідомляється на сайті президента.
«Це останній рейс з «повітряного мосту», який організував Офіс Президента для забезпечення потреб України в засобах індивідуального захисту та медикаментах. Надалі постачанням усього необхідного займатимуться в Міністерстві охорони здоров’я», – йдеться в повідомленні ОП.
Тимошенко заявив, що всього в Україну прибуло 25 літаків з вантажем, який, зокрема, закуповував Офіс президента на гроші благодійних фондів. Зазначені борти, як з’ясувалося, доставляли вантаж і комерційним організаціям.
«Ми дали змогу комерційним організаціям, насамперед мережам аптек та ритейлерам, привозити вантажі. Найперше, це звичайні маски для населення. Саме ці літаки, перельоти з Китаю до України, оплачують комерційні організації», – пояснив Тимошенко.
За його словами, ця ініціатива допомогла знизити вартість масок. Разом з тим, Тимошенко додав, що ОП виконав завдання з «подолання кризи з недостачею засобів захисту в українських лікарнях».
