День Валентина: IT-фахівці розповіли, як не стати жертвою шахраїв на сайтах знайомств

Експерти у галузі кіберзахисту дали поради з нагоди Дня Святого Валентина, як під час пошуку другої половини в інтернеті не нарватися на шахраїв. Про це повідомляється на сторінці міжнародної IT-компанії ESET.

За даними звіту про інтернет-злочинність за 2018 рік, збиток від шахрайства в Мережі з використанням романтичної тематики склав майже 363 млн дол. Жертви аферистів втрачали всі свої гроші і навіть потрапляли у борги. Крім того, до 30% жертв онлайн-шахрайства фігурували в кримінальних схемах, пов’язаних з відмиванням грошей, або залучалися до перевезення заборонених засобів через кордон.

IT-фахівці попереджають, що шахраї, найчастіше, використовують в особистому профілі фото моделей або чужі реальні знімки. Для перевірки облікового запису рекомендується скористатися пошуком фото у розділі зображень Google.

«На цей ресурс, натисніть значок камери і перетягніть туди URL-адресу фото або сам знімок. Якщо фото нового знайомого у вас тільки на телефоні, тоді зробіть знімок екрану, завантажіть його на свій комп’ютер і перевірте способом, наведеним вище», – радять в ESET.

Також розпізнати зловмисника можна по манері спілкування в чатах. Якщо співрозмовник надто швидко намагається розвинути відносини і говорить слова кохання – це тривожний дзвіночок. Експерти-кіберзахисники пояснюють, що цей прийом використовується для того, щоб жертва забула про обережність, а аферист отримав доступ до її засобів.

«Варто зазначити, що більшість сервісів знайомств дозволяють заблокувати і повідомити про профіль потенційного шахрая, а команда модерації програми може видалити його», – зазначають в компанії.

Ще одна ознака недобрих намірів онлайн-співрозмовника – спроба перейти до спілкування на іншу комунікаційну платформу. На це шахрая може спонукати те, що багато сайтів для знайомств використовують способи виявлення онлайн-шахрайства. Кіберспеціалісти рекомендують повідомити про таку пропозицію віртуального знайомого розробників платформи.

Шахрая видає і те, що він постійно переносить зустрічі. На кожну пропозицію зустрітися у нього заплановано якусь справу чи є інше виправдання. Кілька скасувань – цілком реально, але постійні відмови викликають підозру.

Окрім цього, ще однією схемою шахрайства є створення підроблених профілів і спілкування від імені іноземців. У такому випадку слід звернути увагу на написання слів, часто неангломовні користувачі допускають багато помилок, сподіваючись на неуважність співрозмовника.

«Якщо у вас виникли сумніви, ви можете запитати у співрозмовника більше про місцевість, де людина проживає. Крім того, слід пошукати інформацію про нового знайомого в Google. Однак цю тактику слід використовувати тільки як допоміжний засіб перевірки, оскільки аферисти також можуть нею користуватися для відповіді на ваші питання», – уточнили в ESET.

І нарешті, ніколи не позичайте гроші людям, з якими мало знайомі й не зустрічалися в реальному житті. Шахраї можуть скористатися довірою і вигадувати все нові і нові історії, наприклад про хворобу родича, щоб позичити як можна більше грошей.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.