Держекоінспекція: Відсьогодні українці живуть у борг у природи

Станом на 8 серпня 2021 року українці використовували більше природних ресурсів, ніж відновлюється в навколишньому середовищі за один рік. Про це розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

Фахівець уточнив, що дата 8 серпня була розрахована фахівцями Global Footprint Network, які щороку проводять аналіз, як різні країни світу використовують природні ресурси.

Мальований уточнив, що загалом по всій Землі День екологічного боргу в 2021 році настав 29 липня. При цьому він нагадав, що природні ресурси нашої планети не безмежні. Зокрема, засмічуючи природу пластиком, токсичними речовинами і хаотично добуваючи копалини, люди наближають Землю до абсолютного виснаження.

За словами експерта, єдиним виходом з ситуації, що склалася є зміна підходу до споживання ресурсів. Тобто, кожна людина повинна зменшувати свій екологічний слід – використання води та енергії, зменшити генерування сміття.

Крім того, Мальований зазначив, що якщо День екологічного боргу буде зміщуватися щорічно хоча б на п’ять днів, то вже в 2050 році обсяги споживання ресурсів можуть стати рівні обсягам їх відновлення в природі. При цьому в Україні на даний момент спостерігається позитивна динаміка, оскільки в 2020 – му році такий день настав двома тижнями раніше-24 липня.

  • У Рахунковій палаті розповіли, що головна українська річка Дніпро знаходиться на межі екологічної катастрофи.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.