У США триває хвиля свотінгів — фальшивих викликів екстрених служб, які спрямовують поліцію до будинків жертв із повідомленнями про вигадані злочини. За останні два тижні принаймні 12 відомих консервативних інфлюенсерів стали мішенню таких атак. Про це повідомляє CNN.
Одним із постраждалих став Ларрі Таунтон із Алабами, у будинок якого о 1-й годині ночі увірвалися троє поліцейських із автоматами. Поліція отримала дзвінок, що у його будинку нібито відбувається масове вбивство.
“Я думав, що якщо ця людина зайде в мій дім, я його застрелю. Бо ти просто уявляєш, що хтось прийшов вбити тебе і твою дружину”, – розповів Таунтон.
Аналогічний випадок стався з Ерін Дерхем у Північній Кароліні, коли поліція, швидка допомога та пожежники о 1:30 ночі прибули до її будинку після повідомлення, що її чоловік убив її і отримав два поранення в живіт.
“Я відчувала, що знепритомнію, поки вони були в будинку”, – сказала вона, додавши, що після цього сім’я стала отримувати замовлення піци на чужі імена із проханням «гучно стукати» в двері.
ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки оголосили, що проводять розслідування.
Міністр внутрішньої безпеки Крісті Ноем заявила, що уряд “не буде сидіти склавши руки, поки консервативні медіа та їхні родини стають мішенню”.
“Ми використаємо всі технології для виявлення та покарання винних”, – наголосила вона.
Директор ФБР Каш Патель назвав свотінг “зброєю, яка ставить під загрозу життя американців і офіцерів поліції”.
Що стоїть за хвилею атак?
Більшість жертв останніх свотінгів – прихильники Дональда Трампа. Багато з них активно взаємодіяли з Ілоном Маском у соцмережі X, а також висвітлювали протести проти Tesla через роль Маска в уряді.
Дерхем вважає, що до атак можуть бути причетні боти та штучний інтелект, оскільки дзвінок до поліції мав затримку у відповідях, що може свідчити про використання генеративного голосу.
Свотінг є злочином на федеральному рівні, оскільки такі виклики можуть призвести до загибелі людей.
У 2017 році поліція застрелила Ендрю Фінча після фальшивого дзвінка, коли він вийшов із будинку із піднятими руками. У 2020 році 60-річний чоловік у Теннессі помер від серцевого нападу, коли поліція наказала йому вийти з дому під прицілом. Дерхем називає це “дешевою формою тероризму”, яка завдає психологічної та емоційної шкоди як жертвам, так і правоохоронцям.
Попри страх, постраждалі заявляють, що продовжать свою активність.
“Якщо хтось хоче змусити нас мовчати, то це не спрацює”, – написав Мет Ван Свол, один із постраждалих.