Дістанемо і до Уралу: Генерал оцінив шанси України створити ракети великої дальності

Україна може швидко знайти озброєння, від виготовлення або придбання яких її утримував нині розірваний договір між СРСР і США про ракети середньої і близької дальності. Про це в коментарі InfoResist повідомив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

«По-перше, у нас прийнято вважати і у відкритій пресі, що є три ракетні програми. “Ольха” це на систему залпового вогню, тобто, робиться своя ракета під вдосконалений, понад чіткий агрегат пускової установки. Але ракети високоточні, кожна з головкою самонаведення, це раз. Друге, дві програми, одна “Нептун” – це крилаті ракети, берег-корабель, берег-берег і корабель-корабель. Але зараз розробляється берег-корабель, це дуже актуальне для нас. Випробування показувалися. І програма “Грім-2” – це земля-земля. Але друга і третя, тобто “Нептун” і “Грім” вони обмежувалися 300 кілометровою дальністю, оскільки ми правонаступники і ось ці обмеження малої і середньої дальності згідно договору», – сказав він.

Грім-2

Експерт нагадав, що документ накладав такі обмеження, що далі 300 кілометрів Україна не мала право стріляти.

«Тобто вони всі там мали і стріляли навіть ті ж росіяни, але з моря. А у нас ось війна, але обмеження 300 кілометрів. Тепер, оскільки і Росія, і Трамп заявили про вихід з договору, то значить Україна теж. Ось у президента є ж заява “таким чином можете вважати себе вільними від обмежень цим договором”. І тому з землі можна пускати, розробляти, робити ракети з великими радіусами дії. Тобто там у нас є заява , що ми можемо на 500 як би випробування проводити і далі, але нам треба такі, щоб цю зброю і крилаті ракети, і земля-земля зробити зброєю стримування. А це означає, що в розумінні росіян, щоб їх можна було діставати до Уралу, скажімо», – додав він.

Завдання України, за словами Романенка, щоб такого озброєння було стільки і такої якості, щоб стримувати країни-агресора від застосування ядерної зброї.

«Путін говорив в Криму, що вони були готові застосувати тактичну ядерну зброю. Це вже говорив лідер держави. І друге, російські військові і парламентарії, посилаючись на своїх військових, говорили, що вони вивчають можливість застосування зброї тактичн ядерної в будь-яких конфліктах локальних воєн. Тобто вони працюють над цією справою. Тому у нас не так багато часу для того, щоб просунути ці проекти і зробити нові. Ще є такий момент, це стосується, ще раз підкреслюю, проектів запусків з землі, тобто земля-земля. А якщо, наприклад, з корабля, або з літака, або з вертольота, то у нас обмежень немає. Тобто, сміливо можна, не посилаючись на договори, без договорів робити. Ось на аеродромі вертоліт піднявся, пустив, сів. Знову, зарядили, підвівся, пустив. Або відразу підвівся, наскільки він може, запустив кілька ракет або той же літак в тому числі, наприклад, цивільний можна переробляти і т.д», – зазначив коментатор.

Причому, вважає він, «ракетні» плани України здійснити в самий найближчий час

«”Нептун” і “Грім” на виході можливо в цьому році. Я говорити не буду, є офіційні особи, які це можуть робити. А з дальністю від 500 і більше, я думаю, може бути ще рік після того, як оголосять і почнуть робити», – резюмував експерт.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко, відвідуючи 95-ї окремої десантно-штурмову бригаду десантно-штурмових військ ЗСУ в Житомирській області, заявив, що конструкторських бюро і оборонним підприємствам необхідно розробити високоточна ракетна зброя підвищеного радіусу дії.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.