Лікарі з США, Великобританії, Швейцарії та Японії заявляють про масові зараження дітей маловідомим респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV). Про це повідомляє ВВС News.
Глава відділення дитячих інфекційних захворювань однієї з лікарень Нью-Йорка Рабіа Ага розповів, що випадки зараження немовлят і дітей новим вірусом сталися ще в квітні, через що відділення інтенсивної терапії відразу ж виявилися переповнені.
Крістоф Бергер з Університетської клініки Цюріха зізнався, що медиків дуже здивувала статистика. Вони знали, що варто звернути увагу на захворювання, але не знали, що хворих буде так багато. Він згадує, що в липні було 183 пацієнта, тому їх довелося переводити в інші медустанови Швейцарії.
Зазначається, що RSV створив більше проблем, ніж коронавірус по всій Швейцарії. Бергер уточнив, що діти, госпіталізовані з коронавірусом, одужали значно швидше, ніж діти з маловідомим вірусом.
Сам по собі РСВ не є приводом для занепокоєння. За даними Центрів США з контролю і профілактики захворювань, ним хворіють майже всі діти до 2 років. Більшість переносять його як застуду з нежиттю і кашлем і одужують вдома. Однак у деяких немовлят і дітей молодшого віку вірус може викликати бронхіоліт і запалення легенів, через що їм важко дихати і їсти.
Близько 1-2% дітей до 6 місяців вимагають госпіталізації і додаткового кисню. До пандемії COVID-19 лікарі регулярно готувалися до спалахів RSV напередодні зими, але пандемія порушила сезонний ритм і його роль у формуванні дитячого імунітету.
Ага пояснив, що через заходи, спрямовані на стримування коронавірусу, ослабли також інші віруси, зокрема, RSV.
“Сезон RSV пройшов повз. А якщо ви пропустите один сезон, – не буде антитіл, організми матерів не будуть виробляти антитіла, які потім передаються дітям”, – додав він.
За словами лікарів, коли світ знову житиме без нинішніх обмежень, діти будуть особливо вразливі перед вірусом. Сплеск захворюваності стався після того, як карантин був ослаблений. Ага резюмував, що пік RSV залишився позаду, але це гарний урок для лікарень в реальності без коронавірусу.