Для чого приймати вітамін С?

Наближається зимовий період, коли наш організм особливо схильний до застуд, інфекцій захворювань, він потребує підтримки. У цей час значно зменшується кількість вітамінів, які ми споживаємо зі свіжими фруктами, овочами та зеленню. Однією з найважливіших речовин у раціоні будь-якої людини, в цей період, є аскорбінова кислота. Давайте розглянемо чому саме та кому вона потрібна.

Вплив на організм

Вітамін С (лат. Ascorbic acid) впливає на безліч функцій нашого організму:

  • Регулює роботу імунної системи, його дефіцит в організмі призводить до частих вірусних та бактеріальних захворювань.
  • Зміцнює стінки судин, якщо не вистачає цього елементу, стінки судин більш тонкі, часто виникають синці, судини проявляються на шкірі.
  • Регулює роботу нервової системи, він напряму впливає на концентрацію уваги та нашу пам’ять, саме через його недолік ми не можемо прокинутись та сконцентрувати увагу.
  • Впливає на відчуття голоду, його нестача підвищує апетит, а як результат приводить до збільшення маси тіла.
  • Має вплив на колір шкіри, у разі недостатньої його кількості можуть з’являтись пігментні плями на обличчі, плечах, руках і так далі.
  • Бере участь у засвоюванні заліза, у тому числі перетворення його у гемоглобін (еритроцити). Саме тому ці вітаміни додаються при лікуванні анемії.
  • Без нього неможливе нормальне засвоєння багатьох інших мікроелементів, а саме, ретинолу, токоферолу, групи В.
  • Сприяє кращому виробленню колагену. Без нього у нас не буде нормально будуватись цей структурний білок, який відповідає за шкіру, суглоби, хрящі, нігті, волосся. Крім того, разом ці дві сполуки пришвидшують загоєння ран.
  • Регенерує сполучну та кісткову тканини.
  • Це потужний антиоксидант, який захищає наш організм від пошкодження вільними радикалами, тобто зберігає молодість як зовні так і забезпечує гарний стан наших внутрішніх органів, а також попереджує онкологічні хвороби. https://vitaworld.com.ua/vitaminy/vitamin-c

Кому потрібний вітамін С?

Потреба спостерігається як у дорослих, так і у дітей. Наш організм не може самостійно синтезувати цю речовину, тому дуже важливо отримувати її разом з їжею. Основними джерелами є шипшина – у сухих ягодах міститься до 1200мг на 100г, в той час як в апельсинах та лимонах лише 50-60мг. Також, помилковим є твердження, що багато цього вітаміну у журавлині, у ній лише 10 мг. Добрим джерелом аскорбінки є червоний болгарський перець 250мг на 100г, чорна смородина і обліпиха 200мг/100г, а також ківі 180мг/100г.

Оскільки це водорозчинний вітамін, він не може накопичуватись в організмі і бути у ньому тривалий час. Коли закінчується сезон ягід, фруктів і свіжої зелені, його рівень в крові різко знижується. Тому рекомендовано прийом в профілактичних цілях, якщо людина не споживає у великій кількості овочі та фрукти.

В інтернет-магазині VitaWorld ви знайдете широкий вибір біологічних домішок як для дорослих так і для дітей. Це може бути препарат у чистому вигляді, наприклад, Vitamin C For Immunity, Natures Plus, 100 Chewable Tablets Orange Flavor або одразу комплекс Antioxidants Vitamins A, E, C, & Beta Carotene, Mason Natural, 60 tablets, у якому збалансовані всі необхідні елементи.

Які рекомендовані дози для прийому?

Існують спеціальні аналізи для визначення кількості С у крові. Для визначення індивідуальної дози, краще спиратись на їх результати. Середньою профілактичною дозою є 500мг на добу для людини з нормальною роботою печінки та нирок.

Якщо необхідно підвищити обсяг елементу в крові, то ці дози можна збільшити до 1000-2000мг на день. При цьому краще засвоювання проходить, якщо дозу розділити на декілька прийомів. Приклад: краще засвоється 500мг по 4 рази в день ніж 2000мг за один раз. Дуже часто така кількість призначається у період гострих запальних процесів та інфекційних захворювань терміном на 1-2 тижні. Не рекомендовано приймати таку кількість вітаміну без призначення лікаря, передозування може негативно вплинути на нирки та сечовий міхур.

Якщо ви вирішили купити вітамін С самостійно, рекомендуємо обирати низькі дозування 200-500мг, якщо ж вам призначив лікар високі дози, то не варто приймати препарат довше ніж було рекомендовано.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.