До Маріуполя привезли російських ветеранів. З їхньою допомогою РФ створює зруйнованому місту образ нового блокадного Ленінграда

На церемонію запуску трамвайного руху в окупованому Маріуполі росіяни привезли ветеранів Другої світової війни із Санкт-Петербурга. Про це пише Агентство, посилаючись на сайт Кремля.

Трамвайний рух у Маріуполі російські окупанти вирішили відкрити до 90-річчя маріупольського трамвая, яке відзначалося 1 травня. У церемонії по відеозв’язку з Пітера взяли участь губернатор міста Олександр Бєглов та Путін. З Маріуполя по відеозв’язку були призначені Росією твіо глави “ДНР” Денис Пушилін та “мер” міста Олег Моргун, а також працівники місцевого трамвайного депо та привезені з Петербурга ветерани.

Під час зустрічі Беглов заявив Путіну, що ветерани-блокадники нібито самі «дуже просилися» відвідати захід, і стан здоров’я дозволив їм приїхати до окупованого міста.

Після цього слово взяв ветеран «Міськелектротрансу» Валентин Кузьмінський, який пережив блокаду Ленінграда. За його словами, він продовжує працювати в трамвайному парку кондуктором. Він згадав про те, як зупинялася робота петербурзького трамваю під час блокади. “Зараз ми присутні на тому, що ми повинні побачити, як почали рухатися трамваї, які теж були в ув’язненні, онімені”, – додав він.

Також слово дали голові громадської організації «Мешканці блокадного Ленінграда» Олені Тихомировій. Вона також порівняла зруйнований росіянами Маріуполь із блокадним Ленінградом: «Наше місто було зруйноване, тут така сама йде розруха. Дивуєшся, до чого могли дійти ці люди, щоб так розбити місто».

З Ленінградом Маріуполь порівнювали й інші учасники телемосту. Бєглов повідомив, що маріупольці, як і ленінградці під час блокади, зберегли свій зоопарк.

Паралель між містами провів і Путін. У розмові з ветераном Тихомировою він сказав: “Ви зараз сказали дуже важливі слова: “Звук трамвая – це символ відродження життя”. Так було у блокадному Ленінграді. Зважаючи на все, невипадково ви зараз про це згадали. Те саме відбувається і в нових суб’єктах федерації».

Зазначимо, що під час боїв за Маріуполь та облоги розташованого в місті заводу «Азовсталь» президент України Володимир Зеленський також порівнював місто із блокадним Ленінградом. “Чим ваша блокада Маріуполя відрізняється від блокади Ленінграда в роки Другої світової війни?”, – запитував Зеленський. 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.