У вбивстві президента Гаїті Жовенеля Моїза приймала участь група, яка складається з 28 іноземних найманців. Про це на брифінгу заявив голова гаїтянської поліції Леон Шарль, передає BBC.
За його словами, правоохоронці вже затримали 15 громадян Колумбії та двох громадян США, підозрюваних у вбивстві глави держави. Ще троє колумбійців були вбиті під час поліцейської спецоперації. Вісьмох іноземців шукають.
Підозрювані ховалися в будинку неподалік від місця злочину в столиці Гаїті Порт-о-Пренсі. Злочинці влаштували перестрілку з поліцейськими, яка тривала до глибокої ночі.
У четвер, 8 липня, правоохоронці затримали більшість підозрюваних. При цьому 11 з них були спіймані в будівлі посольства Тайваню. Охорона побачила, як група озброєних чоловіків увійшла на територію дипустанови, хоча вона була закрита.
На пресконференції очільник поліції показав затриманих: вони сиділи на підлозі в наручниках. Також журналістам продемонстрували зброю, вилучену у злочинців, рації і різні інструменти, зокрема молотки і ножиці для різання арматури.
“Іноземці прийшли в нашу країну, щоб убити президента”, – сказав Шарль.
Тим часом міністр оборони Колумбії Дієго Молано повідомив, що, за попередніми даними, в нападі на президента країни брали участь колишні військові колумбійської армії. Влада Колумбії висловила готовність допомогти в розслідуванні вбивства.
У Вашингтоні ще не підтвердили інформацію про затримання в Гаїті своїх громадян. Поліцейські Гаїті шукають замовників злочину і просять владу США допомогти в розслідуванні.
Мотиви вбивства?
На думку прем’єр-міністра Клода Жозефа, президента могли застрелити, оскільки він “боровся з деякими олігархами”. “Ми не знаємо, чи є зв’язок між цими олігархами та іноземними найманцями”, – сказав глава уряду.
- 7 липня в будинок президента Гаїті увірвалися невідомі. Вони вбили політика і серйозно поранили його дружину. Злочинці говорили іспанською мовою.