За словами Гончарука, перший проект закону про бюджет подається 15 вересня для того, щоб депутати могли з ним ознайомитися. Програма діяльності уряду буде врахована між першим і другим читанням протягом двох наступних тижнів. Документ має бути доопрацьовано і подано до 2 листопада.
“Тому не дивуйтеся, що цей бюджет поки не враховує переважну більшість ідей, з якими виходила команда президента на виборах”, – підкреслив прем’єр-міністр.
Він зазначив, що в проекті бюджету основною метою є зниження рівня дефіциту. Уряд буде прагнути зменшувати борг держави, який є на сьогоднішній день, щоб у підсумку вийти на бюджет, коли доходи і витрати зрівняються.
“Ми, на жаль, не можемо цього досягнути за рік або навіть за два, але ми це тримаємо в думці. Дефіцит бюджету в новому бюджеті буде ще менше, ніж торік”, – констатував Гончарук.
Не менш важливим пунктом проекту є зменшення участі держави в економічній сфері. Гончарук розповів, що обсяг податків, які держава збирає з громадян і перерозподіляє відносно ВВП, має зменшуватися. Він додав, що потрібно робити податки однаковими для всіх, тому що неправильно те, що платить лише незначна частина бізнесу.
У числі іншого, збільшено витрати на будівництво і ремонт доріг. Також буде змінено підхід держави до аграрної промисловості. Замість дотування великих підприємств буде зроблений акцент на компенсацію відсоткової ставки для малих підприємств.
У той же час глава Мінфіну Оксана Маркарова повідомила, що з 1 січня середньомісячна заробітна плата повинна скласти 4723 гривень.
“Це відповідає показникам зростання. Ми вважаємо, що якесь значніше збільшення цієї цифри, воно вже не відповідало б зростанню продуктивності. Однак, це істотне зростання мінімальної заробітної плати”, – заявила Маркарова на брифінгу.
Також “Громадське” зазначає, що проект бюджету на 2020 рік побудований, виходячи з прогнозу курсу 28,02 гривень за долар.