Уряд розробив програму виходу країни з економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє Урядовий портал.
Прем’єр розповів, що програму стимулювання економіки почали готувати відразу після початку карантину. «Червоною лінією», яка проходить через весь документ і є частиною кожного елемента стратегії, став принцип пріоритету українського виробника.
«Перша частина програми тому і називається “захист українських товарів, робіт і послуг від їхніх імпортних альтернатив”. Здоровий економічний націоналізм – це стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися в цьому напрямку», – сказав Шмигаль.
За його словами, урядова програма передбачає, що Україна використовуватиме весь спектр інструментів Всесвітньої організації торгівлі (ВОТ) та Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) для захисту вітчизняних підприємств.
Прем’єр пояснив, що допомагати невеликому бізнесу будуть таким чином:
- Програмами доступних кредитів;
- Грантовими програмами;
- Розширенням участі у державних закупівлях;
- Всебічною допомогою виходу на зовнішні ринки;
- Зменшенням податкового навантаження;
- Спрощенням роботи.
Окрім цього, Кабмін обговорює впровадження так званої «регуляторної гільйотини» для малого та середнього бізнесу, суть якої полягає у спрощенні заповнення документів.
«Наш успіх показовий, коли прості ФОПи більше не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів, а Україна увійде до ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків. Це наша мета, це дуже важливо максимально спростити роботу малому бізнесу, особливо мікро-бізнесу», – додав Шмигаль.
У свою чергу міністр розвитку економіки Ігор Петрашко повідомив, що відмова від імпорту – це поширений у світі інструмент, який країни почали використовувати ще в карантин. При цьому пандемія лише посилила цю тенденцію.
До того ж скорочення імпорту іншими державами означає падіння експорту для України, а тому необхідно орієнтуватися на внутрішній ринок.
Нагадаємо, 29 березня Комітет Ради підтримав антикризовий законопроєкт для допомоги бізнесу і громадянам під час карантину.