Парламент ухвалив за основу і в цілому президентський законопроєкт №4429 про фінансову допомогу українцям, які втратили частину доходів і вимушені скорочувати витрати у зв’язку з кризою, викликаною пандемією коронавірусу. Про це повідомляє “Економічна правда”.
За проєкт закону проголосували 297 парламентаріїв. А за те, щоб документ негайно підписав спікер Верховної Ради – 301 нардеп.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, виступаючи в Раді перед голосуванням, що пакет законопроєктів президента Володимира Зеленського про підтримку українського бізнесу – це необхідні ініціативи в разі введення локдауну.
“Ситуація складна, але контрольована, ми не виключаємо сценарію погіршення епідситуації і треба буде реагувати швидко і прогнозовано”, – зазначив прем’єр.
Він повідомив, що карантин вихідного дня дав результати, і темпи зростання захворюваності COVID-19 знизилися, тому уряд припускає, що жорсткого карантину до Нового року не буде. За словами Шмигаля, карантин посилять, ймовірно, в січні.
Законопроєкт №4429 передбачає виплату одноразової фінансової допомоги для українців, чий бізнес або доходи постраждали в умовах пандемії. Зеленський у проєкті закону пропонує виплатити 8 тис. грн матеріальної допомоги громадянам, що “позитивно вплине на застрахованих осіб та суб’єктів господарювання”.
Одноразову допомогу від держави отримають наймані працівники підприємств, робота яких була припинена. Однак на допомогу можуть претендувати не всі.
По-перше, виплати здійснюватимуться тільки для застрахованих осіб, тобто офіційно працевлаштованих. При цьому сплата єдиного соціального внеску (ЄСВ) такими особами мала відбуватися протягом третього кварталу 2020 року. Таким чином, якщо громадянин не працював у липні-вересні або був працевлаштований неофіційно, то допомоги він не отримає.
По-друге, допомогу отримають працівники тих підприємств, які займаються певними видами економічної діяльності. Перелік видів діяльності визначить Кабмін.
І третє обмеження відноситься до співробітників, які працюють за сумісництвом.
Окрім того, розраховувати на виплату від держави зможуть ті, хто за період з липня по вересень щомісяця заробляв понад 30 тис.грн.
Фізособи-підприємці також отримають по 8 тис. грн, якщо через карантин вони втратили частину своїх доходів. Але і в цій категорії теж є низка обмежень.
Згідно із законопроєктом, ФОП має бути зареєстрований мінімум за три місяці до набрання чинності закона. Друге обмеження: в цей же період підприємець зобов’язаний був повністю сплачувати ЄСВ. Третє: протягом цього періоду бізнесмен не мав працювати за наймом.
Підприємці, які на момент набрання законом чинності припинили свою діяльність, не отримають допомогу.
Ще одне обмеження стосується специфіки бізнесу. Як повідомлялося вище, уряд складе перелік певних видів діяльності, якими повинна займатися компанія, чий власник і працівники претендують на допомогу держави.
Щоб отримати допомогу, підприємці та працівники повинні будуть подати заяву через державний портал електронних послуг (“Дія”), вказавши персональні дані та рахунок, на який необхідно переказати гроші.
- Рада ухвалила за основу і в цілому законопроєкт про фіскалізацію для фізосіб-підприємців (ФОП), яким переноситься на 2022 рік обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).