Росія і Китай не зможуть зрівнятися з військовою міццю США, навіть якщо об’єднають свої сили. Втім, співпраця цих двох військових держав світу має насторожити Вашингтон. Про це йдеться в доповіді корпорації Rand про співпрацю РФ і КНР, оприлюдненій Military Times.
На початку Холодної війни ці дві держави були союзниками, адже їх об’єднувала одна і та ж комуністична ідеологія. Але до середини 1960-х років китайсько-радянський блок розколовся, а в 1969 році між росіянами і китайцями сталася коротка Прикордонна війна.
Нині Росія і Китай є майже рівними конкурентами у військовому секторі. Пекін поступово розширює свій морський і повітряний флот, водночас Москва не припиняє хвалитися ядерною зброєю.
З 2016 року у Китая з’явився новий авіаносець, 23 нових есмінців з керованими ракетами, 29 фрегатів, 60-70 нових винищувачів п’ятого покоління J-20 і 229 нових шахт для міжконтинентальних балістичних ракет. Це дозволило КНР збільшити свій рейтинг військової потужності.
Однак рівень сил Росії з 2016 року залишився на колишньому рівні або навіть знизився. Єдиний російський авіаносець “Адмірал Кузнєцов” застарів і поки нічим його замінити. Сухопутні й повітряні сили загалом лишилися на тому ж рівні. Російська армія, як і раніше, спирається на техніку часів Холодної війни: бойову машину піхоти (БМП-2), винищувач Міг-31 і бомбардувальники Ту-160.
Втім, Росія поліпшила нові ракетні підводні човни класу “Борей” і підводні човни з керованими ракетами класу “Ясен”. Також вона має намір впровадити нову гіперзвукову зброю “Кинджал”, “Циркон” і “Авангард”.
Другу і третю за величиною військові держави об’єднує загальний погляд на США. Вони вважають цю країну стратегічним конкурентом і навіть противником, що штовхає РФ і Китай на зближення.
Згідно з доповіддю, нразі військова міць США оцінюється на рівні 0,6, знизившись з 0,7 в 1997 році. Тим часом потужність Китаю піднялася з 0,1 в 1997 році до 0,25 в 2016 році, а Росія залишилася у вузькому діапазоні між 0,22 і 0,19. У сумі показники РФ і КНР складають 0,41, що набагато менше, ніж рейтинг Штатів.
- Раніше ЗМІ оприлюднили доповідь Пентагону, в якій йдеться про те, що Росія і Китай розвивають ядерний потенціал і створюють нові ракети.