Вчені з Університету Кардіффа провели аналіз кісток тварин, знайдених в околицях Стоунхенджу та Ейвбері, і дійшли висновку, що вони є залишками стародавніх свят. Про це пише Phys.org.
Кістки 131 свині були виявлені в чотирьох археологічних комплексах часів пізнього неоліту (2800-2400 роки до н. е.): Даррінгтон-Уоллс, Марден, Маунт Плезант і Вест Кеннет. Вчені встановили, що ці останки належать тваринам, яких вирощували у різних куточках Великої Британії.
Це наштовхнуло дослідників на думку, що люди привозили із собою домашніх свиней, аби взяти участь у масштабному культурному заході, на якому вживали м’ясо.
«Ці збори можна розглядати як перші об’єднані культурні заходи на нашому острові, коли люди з усіх куточків Британії розміщуються на ділянках навколо Стоунхенджа, щоб поласувати їжею, яка була спеціально вирощена і вивезена з їхніх будинків», – зазначив доктор Річард Меджвик з Університету Кардіффа.
Дослідники вважають, що тварини, привезення яких в ті часи вимагало величезних зусиль, відігравали роль внеску, обов’язкового для учасників заходу. Купувати їх у прилеглих регіонах заборонялося.
Нагадаємо, що торік археологи за допомогою дрону виявили в Ірландії нову доісторичну споруду, аналогічну Стоунхенджу.