Дослідження показало, що Instagram шкодить психіці підлітків. Facebook приховала ці дані

Компанія Facebook проводила внутрішнє дослідження впливу соцмережі Instagram на психічне здоров’я дівчаток-підлітків, проте його результати спробували приховати. Про це пише The Wall Street Journal.

Журналісти з’ясували, що для неповнолітніх дівчаток Instagram – це інструмент «соціального порівняння». Значний вплив на їхню самооцінку і сприйняття власної зовнішності роблять відредаговані фото дівчат.

Facebook під час презентації дослідження визнала, що Instagram «посилює проблеми зі сприйняттям тіла для кожної третьої дівчинки-підлітка».

Втім, Instagram з самого початку замислювався як інструмент для “соціального порівняння”, на відміну від TikTok і Snapchat. Соцмережа націлена на публікацію зображень тіл і способу життя в цілому, в той час як TikTok – на продуктивність і креативність, а Snapchat — на «жартівливі» фільтри.

У дослідженні 2019 року також йшлося про те, що самі підлітки вважають причиною своєї депресії і тривоги Instagram. Така реакція була “самостійною і послідовною у всіх групах” учасників дослідження.

Підлітки заявили, що відчувають залежність від програми і не можуть відмовитися від її використання.

В іншому дослідженні Facebook провела опитування користувачів підліткового віку з США або Британії. 40% з числа тих, хто вважає себе непривабливим, повідомили, що проблеми з самооцінкою у них почалися через Instagram.

Більш того, тригером для суїцидальних думок 13% користувачів з Британії і 6% користувачів з США теж стала дана соцмережа.

За даними WJ, Facebook не хотів оприлюднювати дані дослідження або ділитися ними з владою. Компанія повідомила сенатору США Річарду Блюменталю, що вона «зберігає конфіденційність досліджень для сприяння відвертому і відкритому діалогу і внутрішньому мозковому штурму».

“Facebook, схоже, навчається у тютюнових компаній — надає підліткам потенційно небезпечний продукт і приховує наукові дані», – зазначив Блюменталь.

  • В Instagram планують змінити деякі правила користування щодо сторінок неповнолітніх, щоб зробити соцмережу безпечнішою для них.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.