Перший кандидат в канцлери від ультраправої партії AfD (АдН) Аліса Вайдель в інтерв’ю журналу Bild не сказала жодного поганого слова про російського диктатора Володимира Путіна і водночас наголосила на необхідності створення боєздатної армії для захисту від невідомого ворога.
Наводимо діалоги про Росію і Путіна повністю:
У вашій передвиборчій програмі йдеться про те, що ви хочете безперешкодно торгувати з Росією, негайно скасувати санкції та також відновити газопроводи Nord Stream. Це означає: ви хочете переказати мільярди режиму, який знову і знову закликає до війни проти Німеччини. Ось приклад від російського пропагандиста: «Чи не варто нам знову струсити пил з тевтонських могил могутнім маршем радянського чобота?» Чому ви хочете надсилати цим людям німецькі гроші?
Вайдель: «Ми хочемо мати дуже добрі відносини з нашими європейськими сусідами. (…) Але ми також хочемо мати дуже хороші відносини з великими державами. Серед них і Росія. (…) До двох років тому ми отримували дешевий природний газ із Росії через консорціум Nord Stream. (…) Те, чого ми хочемо, – це припинити санкційну політику, яка, перш за все, є руйнівною для нашої країни. У нас найвищі ціни на енергію у світі. Ми більше не є конкурентоспроможними.»
Чому ж ви, як німецька патріотка, не визнаєте, що Росія знову і знову погрожує Німеччині війною?
Вайдель: «Ми хочемо мати хороші відносини. Що робив німецький уряд проти Росії майже три роки? Ми розкручували спіраль ескалації. Це відбувалося вербально, фінансово, а також через постачання зброї проти Росії. Після Другої світової війни німецькі танки знову котяться проти Росії. Абсолютне забуття історії, якщо хочете знати мою думку.»
Тобто жодного критичного слова про те, що Росія погрожує нам війною. Зафіксував.
Вайдель: «Але ж ми робили те саме й у зворотному напрямку. Фрідріх Мерц погрожував постачанням Taurus. Він навіть робив на цьому піар.»
Але від вас – жодного критичного слова про Росію? Зафіксував.
Вайдель: «Так само, як і Дональд Трамп. Потрібно сідати за стіл переговорів. Треба ж говорити один з одним. Ми, як AfD, нічого іншого й не говорили: потрібно вступати в мирні переговори. І я вважаю, що тільки така політика є серйозною. І, перш за все, ми повинні негайно припинити санкційну політику, яка шкодить нам самим.»
Але ви все ще не сказали жодного слова про російські військові погрози.
Вайдель: «Три роки поспіль німецька воєнна риторика була спрямована проти Росії. Що тут можна очікувати?»
Країну потрібно готувати до оборони
На сторінці 88 вашої передвиборчої програми ви зазначаєте, що німецькі збройні сили не є боєздатними. Ви хочете знову запровадити військовий обов’язок. Ви говорите про відновлення оборонної промисловості. Ви прямо згадуєте стан оборони. Які країни ви зараз вважаєте загрозою для Німеччини?
Вайдель: «Це неправильне питання. Правильне питання – чому країна в принципі має бути здатною до оборони. А країна повинна бути боєздатною, маючи модернізовану армію, наприклад, щоб у разі необхідності вступити в альянс НАТО і виконати наші союзницькі зобов’язання щодо Німеччини.»
Ви не називаєте, звідки виходить загроза. Ви не хочете сказати жодного слова про те, яка країна теоретично загрожує Німеччині?
Вайдель: «НАТО – це ж оборонний альянс, це говорить саме за себе.»
Трамп, Путін чи Сі?
Президент США Дональд Трамп, кремлівський цепний пес Путін і комуністичний диктатор Китаю Сі – хто вам ближчий?
Вайдель: «Ви щойно сказали “кремлівський цепний пес”?»
Так. Я залишаю вам ваше трактування, залиште мені, будь ласка, моє…
Вайдель: «Нам потрібна домовленість із кожною великою державою. До речі, Китай і США – наші найбільші та все ще найважливіші торговельні партнери. Нас більше не сприймають всерйоз. І це повний провал, повний провал керівництва та лідерства в Брюсселі. Нас більше не сприймають серйозно, і особисто я хочу виправити це якнайшвидше.»
Ви не зробили жодної відмінності між трьома…
Коментар InfoResist
Лідерка партії AfD Аліса Вайдель, яка побудувала свою політичну кар’єру на антиміграційній риториці та критиці «чужинців», сама живе в шлюбі з жінкою-мігранткою зі Шрі-Ланки та виховує двох дітей.
Це ніби кухар, який пропагує жорстку дієту, але щоночі нишком наминає тістечка. Коли йдеться про простих людей, мігранти для неї — загроза, але у власному житті вони раптом стають «своїми». Виходить, що проблеми імміграції існують лише тоді, коли це вигідно для політичної кампанії, а не коли йдеться про особисті справи.
Ця ситуація нагадує всю політику Росії: з телевізора кричать, що Європа – це загниваючий ворог, що там “розкладають мораль” страшні геї, а тим часом російські чиновники тихенько відправляють своїх дітей вчитися в Лондон і Париж, а гроші від корупційних схем зливають у нерухомість десь у Монако чи на Лазурному узбережжі.
Принцип простий: для народу – “Свята Русь і скрєпи”, для себе – комфорт Заходу та його блага.
AfD працює за тим самим лекалом: “мігранти руйнують Німеччину”, але у власній сім’ї це вже не проблема. “Росія – партнер”, але говорити, під час підготовки армії до оборони, про її агресію заборонено. Вся їхня політика – це просто набір зручних гасел для виборців, а не реальні переконання.