Двоє обміняних екс-беркутівців повернулися в Київ і звернулися до Зеленського

Екс-співробітники спецпідрозділу “Беркут” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура повернулися в Київ, після їх обміну в рамках Нормандських домовленостей. Про це повідомив їхній адвокат Олександр Горошинський в Facebook.

Олександр Маринченко та Сергій Тамтура – екс-міліціонери, яких суд ще до обміну давно випустив із в’язниці. Тобто на них доказів у слідства менше всього. Адвокат Горошинської також опублікував їх відкрите звернення до президента та генпрокурора. У ньому вони пояснюють причину повернення.

“Правда – це причина нашого повернення в Київ. Протягом п’яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми будемо брати участь у судових засіданнях. Нам нема чого приховувати – ми не скоювали злочинів. Ми хочемо відновити чесне ім’я спецпідрозділу “Беркут”. Ми хочемо, щоб по-справжньому винні у вбивствах правоохоронців і протестуючих були покарані”, – заявили екс-міліціонери у своєму зверненні.

Екс-співробітники спецпідрозділу “Беркут” закликали президента України, генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України негайно скасувати закон про амністію майданівців і забезпечити справедливе і неупереджене розслідування подій 2014 року за участю міжнародних спостерігачів та експертів.

Екс-беркутівці відзначають, що в липні та грудні 2019 року їм було змінено запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт, проте за ґратами “безпідставно” перебували їхні “колеги” – Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олег Янішевський. Згодом з’явилася можливість їх звільнення у рамках обміну на умовах “всіх на всіх”.

“Нашу відмову від участі в обміні поставив би під загрозу цей обмін в цілому. Розуміючи почуття кожного з списку “на обмін”, ми не могли поставити власні інтереси вище за інших. Тому були змушені погодитися на участь в обміні. Також ми розуміли, що цей обмін дозволить привернути увагу влади та громадськості до питання об’єктивної оцінки подій 2014 року. Це був державний переворот. А частина протестуючих не були мирними вони були озброєними злочинцями. Вони закидали правоохоронців камінням, катували, палили “коктейлями Молотова”, розстрілювали їх з вогнепальної зброї!”, – додали вони.

Маринченко та Тамтура також відзначають, що “про яке справедливе розслідування тих подій може йти мова, якщо цим злочинцям дозволили уникнути покарання. Їх спільники у владі в 2014 році прийняли закон про амністію з єдиною метою – приховати від українського народу правду”.

Нагадаємо, 19 жовтня 2019 року Генеральна прокуратура звільнила трьох прокурорів управління спецрозслідувань, які займалися справами Майдану: Юрія Безщасного, Тетяну Дем’яненко і Віталія Тарасюка. 29 грудня 2019 року в рамках обміну Україна видала «ЛДНР» колишніх співробітників «Беркута», серед яких Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Сергій Тамтура, Олександр Маринченко та Олег Янішевський.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.