Власник компанії-виробника бронежилетів “Темп-3000” Юрій Євтушенко зізнався, що його бронежилети, які закуповує Міністерство оборони, прострілюються при намоканні. Про це він заявив в інтерв’ю програмі “Схеми”.
“Для всіх завжди зрозуміло, що при намоканні він може втрачати свої властивості. При сушці він відновлює ці властивості – це питання було завжди відоме, і для мене воно відоме. Але дуже важливо, що ми його захистили мінімально на “дощування”, – розповів він.
Про експертизи, які доводять, що мокрий кевлар прострілюється навіть після імітації дощу, як зазначено в техумовах «Темпу», Євтушенко стверджує – не був присутній і не бачив результатів.
“Жилет не призначений для занурення. А якщо він впаде в калюжу в поліетилені, у будь-якому жилеті – що в цьому, що в іншому. Якщо він впаде в калюжу, і не буде герметичним – треба сушити”, – відповів фахівець.
Ще в серпні 2019 Євтушенко і не приховував свого ставлення до вимог щодо випробування бронежилетів так званим «замочуванням».
“Ми жилет для роботи під водою не робили. І не припускали. Коли мені кажуть: а раптом впаде в річку? Потоне. Потоне! 15-20 кілограмів ваги плюс набереться в чохли вода. Потоне. Помре”, – додав глава “Темп-3000”.
Після скандалу компанія перестала безпосередньо продавати бронежилети в оборонне відомство, але з Міноборони почали працювати компанії “прокладки”, пов’язані з “Темп-3000”. Через деякий час підприємство Євтушенка включили в “чорні списки” МО.
Так, у липні Головне управління розвідки Міноборони закупило бронежилети на суму більш ніж 13 мільйонів гривень. 1000 бронежилетів закупила і Національна поліція на суму понад 15 мільйонів гривень.
Держспецтрансслужба, яка підпорядковується Міноборони, також купила бронежилети через “прокладку”, але на меншу суму – 3 мільйони гривень.
- У липні 2019 року ексглава ДБР Роман Труба заявив, що керівництво Міністерства оборони може бути причетним до закупівлі партії з 11 тис. бракованих бронежилетів.
- Вартість 20 тисяч бронежилетів — 176 млн грн, за оцінкою слідства 96 млн 800 тис — це збитки через фактично поставлені бронежилети.
- 11 листопада суд заарештував генерал-майора, начальника Головного управління Міноборони Дмитра Марченка. Йому призначили утримання під вартою або заставу в 76 млн грн. Потім змінили суму застави на 20 млн грн.
- У підсумку 19 млн дала родина Петра Порошенка, ще мільйон зібрали активісти.
- Журналісти “Схем” знайшли у генерала Марченко двоповерховий будинок в Києві. Він записаний на матір його підлеглої.