На узбережжі Чорного моря весь час війни в різних місцях з’являються мертві дельфіни, які постраждали від присутності російського флоту. Про це написав у Facebook еколог Іван Русєв.
За його словами, якщо раніше таке явище екологи пов’язували зі злісним і масштабним браконьєрством, то зараз браконьєрства в морі майже немає і, ймовірно, у загибелі дельфінів інша причина.
“Оглядом загиблих тварин було встановлено, що на загиблих дельфінах немає слідів сіток, або відрізаних хвостів, що є дуже показовим, коли дельфіни попадаються в браконьєрські сітки і браконьєри їх викидають. У зв’язку з військовими діями, масштаби загибелі зараз маловідомі, тому що неможливо обстежити ділянки узбережжя моря. А викинутого морем дельфіна швидко з’їдають хижаки, мартини і рештки тварини знову забирає море, або засипає піском”, – написав Русєв.
Як пояснив еколог, для дельфінів загрозу становлять не тільки протикорабельні міни і випущені росіянами потужні снаряди, але і менш руйнівні, на перший погляд, речі. Зокрема, негативний вплив на здоров’я тварин надають військові гідролокатори, які ушкоджують органи слуху дельфінів і дезорієнтують їх.
“Судна рашистів можуть використовувати звуки на рівні 200 децибелів і навіть вище, що випускаються спеціальним передавачем на судні. Втративши орієнтацію та «засліплені» тварини приголомшені і втрачають акустичний контроль над середовищем. Вони в паніці можуть викидатися на берег і гинути. І звісно, що у звичайних умовах ці тварини за допомогою ехо-сигналів, що відображаються, можуть визначити що знаходиться попереду – берег, скеля або риба, а в разі поразки слуху вони можуть цього не помітити”, – розповів він.
Таким чином, пише Русєв, дії військово-морського флоту окупантів з застосуванням гідролокаторів, зараз, в військовий період, впливають на дельфінів і приводять їх до стресової ситуації або до загибелі.
“Але, пам’ятаємо, що дельфіни, як і інші тварини нашої країни, допомагають українцям в боротьбі з варварами, дезорієнтуючи їх на місцевості і змушуючи варварів здригатися від кожного шереху, від кожного сплеску хвилі від українських тварин та подиху української землі і води”, – зазначив він.