У разі відставки уряду прем’єр-міністра Олексія Гончарука може виникнути необхідність розробки нової програми допомоги Міжнародного валютного фонду. Про це в коментарі InfoResist заявив екс-заступник голови Нацбанку України Олександр Савченко.
За його словами, на макроекономічну підтримку від МВФ впливають не тільки персоналії прем’єр-міністра, але і основні вимоги, висунуті Фондом.
“Перш за все, закон про неможливість повернення колишнім власникам банків, ну і збереження цих антикорупційних органів. І тому, я думаю, кадрова складова буде впливати, і будуть впливати традиційні вимоги МВФ. Ну і додалася ще одна вимога: це незбалансований бюджет, який не виконується. Що його потрібно збалансувати”, – зазначив Савченко.
Колишній заступник голови НБУ підкреслює, що МВФ не втручається в кадрову політику, при цьому очікує, що на чолі українського уряду повинен стояти реформатор, який підтвердить наміри виконувати ключові вимоги угоди, а саме збалансований бюджет, прийняття закону проти приватизації націоналізованих банків і вільний оборот землі.
“Тобто МВФ не втручається в кадрову політику, але це є предмет інтересів МВФ. Я думаю, що якщо буде новий уряд, то потрібно буде розробляти нову програму, хоча і ця ніколи і не виконувалася і не почала виконуватися, але, не думаю, що у новій програмі допомоги фонду вимоги будуть менш жорсткими”, – додав він.
Серед іншого екс-заступник голови Нацбанку розповів, як можлива зміна уряду може позначитися на курсі гривні.
“Коли злякаються міжнародні спекулянти, вони припинять купувати і завозити валюту. А якщо злякаються дуже сильно, то почнуть виводити, продавати ВГП і виводити валюту. І це негативно вплине. Для економіки це буде позитивно, тому що незначна девальвація зараз дуже потрібна Україні”,- резюмував Савченко.
Як повідомлялося раніше, на позачерговому засіданні Верховної Ради, яке призначено на 4 березня, швидше за все, буде розглядатися питання про звільнення з посади прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.