Члени Північноатлантичного альянсу особисто переговорили з посадовими особами Росії з метою застерегти їх від використання ядерної зброї. Про це заявив професор Майкл Кларк, колишній генеральний директор Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) – великого британського аналітичного центру, який займається питаннями оборони та безпеки, пише Sky News.
Відповідаючи на запитання, якою могла б бути реакція Заходу на ядерний удар з боку Росії, Кларк повідомив, що Кремль вже попередили про цю реакцію.
“Після того, як кілька тижнів тому прозвучали погрози застосування тактичної ядерної зброї, США та ще три чи чотири члени НАТО персонально зв’язалися з відповідними посадовими особами в Росії та в російському генштабі, щоб сказати їм: навіть не думайте про це”, – сказав аналітик.
“Вони не будуть нам переказувати, що саме було ними сказано, та їм і не слід цього робити, оскільки в рамках політики стримування має зберігатися певна невизначеність. Однак, очевидно, головна ідея, яку вони мали донести, була в тому, що ми не залишимося пасивними спостерігачами, ми не просто виступимо із засудженням, а й багато чого зробимо”, – продовжив Кларк.
По-друге, за його словами, представники Альянсу повідомили своїм співрозмовникам у Москві, що Захід не застосовуватиме у відповідь ядерну зброю, але діятиме конвенційними засобами.
“І у нас є достатньо конвенційної зброї, щоб вразити всю вашу ядерну інфраструктуру та об’єкти. Якщо ми тільки подумаємо, що ви збираєтеся застосувати ЯЗ, якщо ми побачимо початок приготувань – ми можемо атакувати першими”, – таким, на думку експерта, був сигнал, який надіслали Кремлю.
При цьому Кларк обмовляється, що хоча йому невідомо точно, що саме було сказано, але є загальне розуміння, що сенс був саме таким.
НАТО ясно дало зрозуміти, що використання ядерної зброї – це червона межа, перейшовши яку Росія безпосередньо зіткнеться з військовою міццю альянсу в рамках конвенційних засобів, додав він.
- Напередодні президент США Джо Байден заявив, що не вірить у можливість застосування Путіним ядерної зброї, вважаючи його загрозу блефом.