Відкриття метро 25 травня підвищує ризик поширення коронавірусу, однак остаточний результат буде залежати від організації роботи транспорту. У коментарі InfoResist колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас розповів, чому українцям пора виходити з карантину і як це вплине на чисельність хворих.
За словами фахівця, приблизно третина українців вже мають антитіла до COVID-19. Тому масового поширення збудника у транспорті не буде.
“У нас вже, напевно, третина населення має антитіла до коронавірусу. Тому ми розуміємо, що масової передачі збудника не буде, тому що в транспорті будуть зустрічатися люди, які вже стійкі до вірусу, вони не будуть хворіти і заражати інших”, – розповів він.
Також, на думку Протаса, дуже важливо правильно організувати роботу транспорту. Насамперед, це стосується питання масок і дезінфекції.
“Якщо влада буде роздавати безкоштовно маски, як це відбувається в європейських країнах, то це було б добре – на вході в метро дали маску, а на виході забрали. Це важливо, щоб маска далі не гуляла і не ставала причиною поширення хвороби. Також важливий момент – це обробка транспорту з використанням дезінфікуючих засобів. Можна було б додатково встановлювати ультрафіолетові лампи. Тому що, наприклад, у навчальних закладах, де використовуються такі лампи, діти навіть в сезон респіраторних хвороб майже не хворіють”, – зазначив колишній санітарний лікар.
За словами Протаса, краще громадяни придбають імунітет до коронавірусу в літній період, ніж це відбудеться восени або взимку на тлі інших інфекційних хвороб.
“Ризики, безумовно, є, але вони вже не такі серйозні. Все одно ми повинні виходити з цього карантину, життя триває. Людство повинно отримати імунітет, а краще всього, якщо ми будемо поступово його отримувати. Особливо влітку, коли мінімальні ризики поширення, ніж восени і взимку будемо на тлі інших інфекційних хвороб”, – доповнив експерт.
Як повідомлялося раніше, мер Києва Віталій Кличко хоче відновити роботу громадського транспорту з 22 травня, а метро відкрити з 25-го.