У команді президента України Володимира Зеленського відсутня стратегія деокупації захоплених територій, що призводить до протилежних за змістом заяв. У той же час Росія і її прихильники в Україні синхронно транслюють ідентичні тези. Все це може призвести до вигідного для країни-агресора замороження конфлікту. Про це в коментарі InfoResist розповів співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгірьов.
Відповідаючи на питання про те, чому глава держави заявляє про готовність до розведення сил і засобів по всій лінії розмежування, а міністр оборони Андрій Загороднюк каже, що Київ проти такого розведення, експерт посилається на елементарну неузгодженість дій влади.
«Якщо навіть згадати ось той сумнозвісний указ президента про призов з 18 років, у цей же день з’являється коментар міністра оборони, який говорить про те, що не з 18 років будуть закликати, а, як і закликали – з 20 років. Тобто фактично це не те що неузгодженість дій, а відсутність тактики і стратегії командної гри. І взагалі бачення реформування оборонного сектора», – сказав він.
Що ж стосується розведення, то головна проблема – навіть не відсутність злагодженості дій президентської команди, а відсутність єдиної реакції на підривні дії супротивника.
«Мова про те, що бойовики «ЛНР», і російська сторона, і депутати Верховної Ради України дивним чином синхронно просувають тезу щодо відведення місць озброєння і живої сили. Йдеться про луганський напрямок, це міста Щастя і Сологорївка. Власне, Російською Федерацією та «ЛНР» були запропоновані ці місця для додаткового розведення і така ж пропозиція прозвучала від депутата ВР, зокрема, пана Лубінця», – додав він.
При цьому, відзначає експерт, ніякої реакції президента і силових структур на таку синхронність заяв не було.
“Візьмемо заяви президента про розведення по всій лінії, це 422 км, якщо ми такими темпами будемо розводити, раз у три місяці, то сам процес затягнеться на роки. Тому заява Загороднюка (про те, що втрата часу – фактично замороження конфлікту, – Ред.) має сенс”, – сказав фахівець.
Такий розвиток подій, говорить Снєгірьов, влаштовує Росію, оскільки створює видимість поліпшення двосторонніх відносин і відкриває дорогу до скасування антиросійських санкцій.
«Інше питання, що ні президент, ні міністр оборони, ні український парламент не пропонують свого бачення розвитку ситуація. Те, що сталося в роботі Тристоронньої контактної групи, коли ми запропонували створити додаткову комісію з контролю над проблемною ділянкою україно-російського кордону, то ці пропозиції – фрагментарні речі, не глобальні, не стратегія деокупації цих територій. Якщо коротко резюмувати, то це відсутність комунікації в середині команди, відсутність стратегії деокупації і відсутність дорожньої карти й не реагування на зовнішні та внутрішні виклики», – резюмував Дмитро Снєгірьов.
Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що Україна виступає проти ідеї розведення сил і засобів по всій лінії розмежування на Донбасі, оскільки це призвело б до замороження конфлікту, а такий варіант ніяк не може влаштувати державу.