Експерт про скандальні закони “Слуг народу”: З Коломойським порядок не навели, а вже взялися за бабусь-торговок

Скандальні законопроекти 1053 і 1073, які зобов’язують підприємців використовувати касові апарати, непродумані і поряд з позитивом несуть у собі безліч ризиків. Про це в коментарі InfoResist заявив, економіст, директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, керівництво компаній “Нова пошта” та “Розетка” мають рацію, коли кажуть про те, нововведення відкривають широкий шлях для любителів скаржитися, що в свою чергу буде сильно заважати підприємцям розвивати бізнес.

«Як завжди правда десь посередині. З одного боку, дійсно, це дуже ускладнить життя бізнесу. З іншого боку, потрібно йти до детінізації. Проблема з тим, звідки ми йдемо і куди ми прийдемо, бізнес розуміє, що не кожен зможе вижити на цьому шляху. Тому, коли ми говоримо про те, що потрібно зробити, потрібно дійсно ввести відповідальність, щоб відповідально підходили ті, хто звертається зі скаргами. Саме тому, що ми ж розуміємо, в нашій країні можна ускладнити життя бізнесу через подібні речі. Наприклад, візьміть одного скаржника, який буде сотні скарг писати. А деякі держслужби говорили про те, що у них більше половини скарг пише невеликий відсоток людей, який просто пише по всьому і на всіх. Тому це, природно, це потрібно враховувати», – сказав він.

За його словами, той, хто «кошмарить» бізнес повинен нести відповідальність, а цей момент ініціаторами змін у поданих документах упущений.

«В Україні громадська активність часто нерідко є бізнесом. Тому у нас це потрібно розділити. І тому “Розетка” розуміє, що будь-який конкурент може фактично засипати їх листами, і ти будеш змушений витрачати весь свій час, всі свої ресурси на те, щоб доводити що ти не верблюд. Так що дійсно є правда в словах “Розетки”, – додав він.

Разом з тим, каже Дорошенко, не є великим секретом той факт, що інтернет-бізнес часто серйозно ухиляється від сплати податків, і з цим настав час покінчити.

«Тоді потрібно починати все-таки з великих. Якщо будете показувати, що великі теж можуть платити податки і нести відповідальність, то в цьому випадку можна переходити до середнього, а потім вже до дрібного бізнесу. А “Розетка” є середнім бізнесом. Великим бізнесом її навряд чи можна назвати. Так що, я думаю, що основна мотивація йшла середнього бізнесу, але по факту повинен постраждати малий бізнес», – зазначив він.

То, як на ринках, у разі ухвалення цих законів, будуть встановлені і обслуговуватися касові апарати, для експерта є загадкою.

«Це той випадок, коли ідея хороша, але давайте подивимося, як це буде працювати. Якщо ви не розумієте, як це буде працювати, то давайте розробимо схеми і потім її застосуємо. Через смартфон – чудово, електронна пошта – непогано. Але мало хто вірить, що це можливо зробити вже через рік», – говорить економіст.

Він зазначає, що, хоча під дії законів і потрапляють певні види діяльності, але, якщо подивитися уважно, то там практично все.

«Тому, коли ми з вами говоримо про торгівлю неофіційною, стихійної торгівлі, то, звичайно, тут немає сплати податків. Тому потрібен буде бабусі касовий апарат. Ну якщо ви переходите на державу в смартфоні, то бабусі перш, ніж продавати картоплю, потрібно буде придбати смартфон, програму в касовому апараті і продавати картоплю через касовий апарат у своєму смартфоні. В принципі теоретично до цього ми повинні прийти. Знаєте, той випадок, коли нам важко зрозуміти, як це працює. Але знову ж таки в бідній країні сказати, що ми поборемо стихійний ринок бабусь, при тому що ми ще не навели порядок з бізнесом Ігоря Коломойського, ну, напевно, навіть з точки зору справедливості як-то не проходить», – резюмував Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, на цьому тижні президент України Володимир Зеленський може підписати законопроекти 1053-1 і 1073, які були прийняті Верховною Радою нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію.

Раніше власник інтернет-магазину Rozetka Владислав Чечоткін заявив, що якщо глава держави підпише ці законопроекти, він зверне бізнес.

У свою чергу співвласник компанії «Нова пошта» Володимир Поперешнюк заявив, що влада вбиває бізнес і ще більше залізе в гаманці українців.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.