Росія відпрацьовує механізм розколу ЄС в моменті не лише нівелювання економічних санкцій проти РФ, а й створюючи штучний конфлікт між ЄС і США. Про це InfoResist розповів співголова ГО «Права справа», військовий і політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
“Це стосується не тільки питання продовження санкцій, а, в першу чергу, взагалі відносин країн ЄС, провідних гравців, мається на увазі Франція і Німеччина з США. Чому так сталося? У даний момент ЄС стоїть перед вибором продовження введення санкцій проти Ірану, цього власне вимагають США, або виходу з ядерної програми. І ЄС займає іншу позицію, ніж скажімо США в цьому питанні. І один з моментів ведення, підняття питання про паспортизацію окупованих територій, посилення економічних санкцій у відповідь на це, це не випадковий збіг обставин”, – сказав Снєгирьов.
За його словами, російський МЗС дуже добре прорахував ситуацію, розуміючи, що немає єдності між ЄС і США, є, більш того, загострення ситуації.
“Чудово розуміючи, що немає єдності в цьому питанні немає єдності в питаннях щодо подальшого розвитку подій між цими країнами. Тобто йдеться про те, що ЄС фактично, якщо не втомився від українського питання, то займає виключно, скажімо так, позицію економічного націоналізму відстоюючи власні інтереси. В першу чергу економічні. Це стосується і Німеччини, і відповідно Австрії, та інших провідних європейських країн, яких хвилює питання продовження газопроводу Північний потік-2 і відповідно зниження економічного тиску на РФ. Не випадково з боку Німеччини прозвучали заяви про альтернативний Мінськ. Тобто якраз в обмін на не втручання США в питання добудови газопроводу”, – підкреслив експерт.
Крім того, як вважає Снєгірьов, в даний час немає єдності в ЄС щодо продовження санкцій проти Росії.
“Тут можна проілюструвати заяву глави МЗС Чехії, який сказав про те, що в даний момент Чехія розглядає шляхи поліпшення дипломатичних ситуацій з РФ, ніж посилення санкцій. Аналогічної політики дотримуються інші члени ЄС, як пострадянського простору, так і звані наші ключові партнери. В першу чергу, Німеччина і відповідно Франція. Йдеться про так званої політичної корупції, яку власне Росія як одну із складових своєї зовнішньої політики впроваджує на території ЄС, залучаючи провідних європейських політиків або в якості лобістів російських інтересів, або безпосередньо включаючи їх у представницькі органи російських газових чи нафтових компаній”, – додав Снєгірьов.