Експерт: Ситуація з заробітчанами порушує конституцію і наближає відставку уряду

Введена заборона на сезонну трудову міграцію є порушенням конституційних прав громадян України на вільне пересування і вільний вибір місця роботи. Про це в коментарі InfoResist заявив фахівець з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник.

За його словами, відповідне рішення уряду в умовах кризи, що виникла, фактично позбавляє українців права на гідне, нормальне життя.

“І, відповідно, такі кроки з боку наших державних діячів приведуть тільки до одного – до неприйняття цієї влади, якщо і далі будуть намагатися не пускати українців на роботу за кордон будь-якими способами. Це, перш за все, призведе до соціального вибуху. А після того, як кордони таки відкриються, бо утримати людей неможливо, це призведе до того, що у нас буде нова хвиля не просто трудової міграції, а у нас буде хвиля еміграції, коли люди, розчаровані в нашому уряді, будуть шукати для себе нову батьківщину”, – каже він.

Разом з тим фахівець наводить результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, які свідчать про те, що в Україні 61% молоді у віці від 18 до 29 років хотіли б поїхати на роботу закордон. Серед тих, кому від 30 до 49 років, таких 51%.

“І 45% серед всіх, хто шукає роботу за кордоном, це люди, які хочуть виїхати на роботу за кордон, тому що вони не можуть забезпечити мінімальний рівень життя своєї сім’ї. Якщо б ми проводили цю соціологію в травні або в червні, то, я впевнений, кількість людей, які захочуть виїхати за кордон, було б в рази більше”, – зазначає Воскобійник.

Він також розповів про те, скільки трудових мігрантів з України за кордоном. Так, Англія хотіла б взяти 80 тисяч трудових мігрантів, які б працювали в сільському господарстві, Німеччина – 120 тисяч, Фінляндія – 14 тисяч людей. До кінця травня Польща чекала, що з України приїде, як мінімум, 480 тисяч чоловік. Таким чином, загальне число необхідних працівників становить 700-800 тисяч осіб.

На думку фахівця, на сьогоднішній день є два способи, які Україна може використати для того, щоб залишити трудових мігрантів на батьківщині.

“Перший: це економічне зростання, підвищення добробуту кожної родини. Другий: просто заборона на виїзд, повна заборона. Можливий перший варіант? В умовах економічної кризи, рецесії, яка починається у всьому світі, найбільше постраждають сировинні країни. А Україна – це сировинна країна. Відповідно, наслідки економічної кризи на Україну буде мати досить серйозні дії. Вже зараз мова йде про сотні тисяч безробітних, які з’явилися, про сотні тисяч підприємців, які припинили свою діяльність. Відповідно, кількість українців, які тут будуть залишатися, призведе до надлишку робочої сили. А це, в свою чергу, призведе до зниження рівня зарплат, але не до підвищення рівня життя. Другий варіант: це примушування до того, щоб українці залишилися. До чого це призведе? Це призведе до звичайного соціального вибуху. А якщо його вдасться згладити, то зміниться ставлення до нової влади, до нового Кабміну. Вона вже змінюється.Природно, це демонструє його непрофесіоналізм. У підсумку це призведе до відставки цього уряду”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що Україна не буде допомагати заробітчанам повертатися на роботу в інші країни. У свою чергу глава Кабміну Денис Шмигаль заявив, що повернулися люди могли б залишитися в країні і розвивати місцеву економіку.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.