Експерти організації Naval Analyses порівняли склад Військово-морських сил Південної і Північної Європи, оприлюднивши відповідну інфорграфіку. З переліку були виключені десантні судна, морські патрульні судна, канонерські човни, застарілі кораблі або кораблі, статус яких невідомий.
У інфорграфіку були включені наступні кораблі:
Авіаносці: до цього класу відносяться всі звичайні авіаносці, атомні авіаносці і легкі авіаносці.
Великі вертольотоносці: у цей клас входять всі ті кораблі, основне завдання яких полягає в транспортуванні великої кількості вертольотів або літаків, при цьому вони підтримують десантні операції.
Допоміжні кораблі-амфібії: всі великі кораблі, здатні також підтримувати десантні операції, що мають плавучий док для посадки повітряних суден, а також ангар для їх розміщення.
Підводні човни з балістичними ракетами: атомні підводні човни, призначені для пуску балістичних ракет.
Атомний підводний човен з протикорабельними крилатими ракетами – єдиний підводний човен в європейському регіоні перебуває на озброєнні Росії – класу Oscar II.
Крейсери: в цю категорію входять великі атомні крейсери, такі як Кіров або Москва. Вага таких кораблів становить 10000 тонн при повному завантаженні і є вони тільки в Росії.
Фрегати протиповітряної оборони: в цю категорію входять кораблі, основне завдання яких полягає у забезпеченні протиповітряного захисту для інших судів. Для цього вони оснащені відповідними пусковими установками. Сюди відносяться фрегати типу «Олівер Газард Перрі».
Багатоцільові фрегати: кораблі довжиною понад 110 м, але менше 150 м, які несуть ракети і здатні виконувати найрізноманітніші місії.
Легкі фрегати і корвети: суду висотою 70-110 м, оснащені ракетними або торпедними пусковими установками, які виконують функції супроводжуючих. У цю категорію включені фінські мінні загороджувачи типу «Хямеенмаа».
Великі десантні кораблі: кораблі, довжина яких перевищує 50 м, і вони підтримують десантні операції, перевозячи транспортні засоби і танки.
Якщо говорити про російський флот, то до есмінців класу можуть належати не тільки есмінці, але і фрегати класу «Завзятий». На озброєнні РФ знаходяться атомні підводні човни з керованими ракетами (клас Оскар II). Слід зазначити, що на графіку немає авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов», оскільки зараз він перебуває на ремонті.
Раніше в Китаї випробували перший авіаносець власного виробництва.