Вибраний Володимиром Путіним варіант відповіді на початок ударів західними ракетами по Росії дає йому змогу зберегти обличчя, не провокуючи США на відповідну реакцію, і при цьому пересунути виставлену раніше “червону лінію”. Про це пишуть західні спостерігачі та експерти.
Редактор з Європи газети Financial Times Бен Голл зазначає, що удар новою ракетою середньої дальності по Україні був насамперед попередженням. Своєю чергою, в американському Інституті вивчення війни вважають, що ні удар “Орешником” по Україні, ні заява Путіна, яка послідувала за ним, не змінюють істотно ймовірність застосування Росією ядерної зброї.
Джерело The Washington Post серед американських чиновників оцінило дії Росії як спробу залякати Україну та її союзників. Воно зазначило, що запаси ракет для систем “Орешник” у Росії обмежені.
“Це продовження путінської і взагалі офіційної російської манери маскувати перехід певних порогів словами, які позначають, що поріг нібито ще не перейдений, або перейдений не остаточно… Це таке, з одного боку, бажання перейти черговий поріг на практиці – як було з вторгненням у лютому. З іншого, залишити собі лазівку назад, у вигляді формулювання, що поріг ще не перейдено”, – заявив старший науковий співробітник Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Олександр Баунов.
За словами представника МЗС України, тепер Київ запросить у західних союзників системи ППО, здатні перехоплювати міжконтинентальні балістичні ракети. Одна з таких систем – американська THAAD, призначена для стрільби по цілях на великих висотах.