Експерти і пасажири поїзда розповіли, як міг загинути знайдений на колії 11-річний Тимофій

Тіло 11-річного Тимофія, який раніше при загадкових обставинах зник з поїзда, а пізніше був знайдений мертвим на Хмельниччині, забрали батьки. За словами судово-медичного експерта, зовнішніх ознак насильницької смерті на тілі загиблого не виявлено, йдеться на ТСН.

Поліція відкрила два кримінальні виробництва: “Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей” і “Порушення правил транспортної безпеки руху”.

Досі невідомо, як дитина могла зникнути з поїзда. Двері вагона, як заявили в «Укрзалізниці», повинні були бути закритими, і мають автоматичне блокування під час руху. Вікна у вагонах не відкриваються більш ніж на 10 сантиметрів. А ділянка залізниці, на якій було знайдено 11-річного Тимофія, поїзд проїжджав без зупинки і вночі.

«Наскільки я дізналася за цей час, дитина випала, і у нього пошкодження, черепно-мозкова травма ззаду і подряпини на спині. Тобто якщо навіть хлопчик, який займається айкідо, якщо б і захотів вилізти з вікна, ну ніяк він на спину б не впав», – переконує мама однієї з дівчаток, яка їхала разом з відпочинку, Ірина Кострицька.

За словами жінки, тренер поклав дітей спати і перевіряв, чи всі на місці. А вже вранці шукали Тимофія всі.

«Вранці, о 5 годині почали дивитися, де Тимофій. Речі залишилися, а його немає. І телефон з навушниками віддав провідник однієї з мам», – розповідає Ірина.

Вона запевняє, що тренер не дозволяв нікому виходити в тамбура і висуває свою версію подій.

«Якщо розглядати траєкторію поїзда, там як раз є поворот. І мені здається, що дитина могла вийти в тамбур. Мені здається, коли сильно похитнуло, то телефон залишився в тамбурі, а дитина спиною вилетіла», – розповідає жінка.

За словами провідників зі стажем Андрія та Лариси, якщо у вагоні неповнолітні, чекай армагеддон. Вони смітять, бігають і ігнорують старших.

Андрій переконаний: провідники повинні стежити за малими. Але головна відповідальність на тих, хто супроводжує дітей. І влаштовує екскурсію вагоном. Показує вікно, ледь відкривається і випасти з такого, впевнений, нереально. Верхня полиця цілком безпечна, якщо прикріпити спеціальні ремені. В тамбурі, теж запевняє, дітям ніщо не загрожує. Перехід між вагонами також безпечний. Інші двері замикають після кожної зупинки.

Руслан Болгов – експерт з безпеки та інструктор з айкідо. Чоловік і сам часто возить дітей на змагання та відпочинок. І у нього купа нарікань на залізничників. Наприклад, що видають квитки для проїзду дітей всупереч логіці.

«Мало того, що для дітей були видані верхні полиці, ще й у різних кінцях поїзда. Це дуже ускладнює завдання тренера стежити за дітьми», – каже чоловік.

Серед проблем і те, що в одному вагоні з дітьми можуть їхати незнайомі люди з поганими думками. А після нещодавньої трагедії з хлопчиком обіцяє бути ще уважнішими.

«Якщо за групою дітей не догледіли ті особи, які їх супроводжують, вони будуть відповідати. Якщо був відкритий вагон, то буде за це відповідати провідник або фахівці залізниці», – кажуть юристи.

Психологи ж радять не розслаблятися і батькам і обов’язково перевірити, що у валізах, це коли мова йде про підлітків.

«Щоб дитина не взяв з собою алкоголь чи ще якісь речовини, тому що ми знаємо, що, коли діти залишаються без контролю, в поїздках, вони люблять щось спробувати поекспериментувати», – каже психолог.

Ще одне важливе правило – обов’язково укладати офіційні угоди з тими, хто буде супроводжувати дітей під час поїздки і не тільки залізницею. Адже на кону – життя та здоров’я ваших рідних.

Нагадаємо, 25 липня, в селі Волоське Хмельницької області між залізничними шляхами виявили тіло 11-річного хлопчика.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.