Ембарго на нафту, відключення “Сбєру” від SWIFT: Представлено шостий пакет санкцій проти РФ

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн представила деталі шостого пакету санкцій проти РФ через російську агресію проти України. Про це вона повідомила під час виступу в Європарламенті, передає “Європейська правда”.

Голова ЄК зазначила, що майбутнє Європейського Союзу пишеться зараз в Україні.

Вона повідомила, що в санкційний список потрапили високопоставлені військові та чиновники РФ, які вчинили військові злочини в Бучі, а також ті, хто відповідальний за «нелюдську облогу Маріуполя».

«Це направляє ще один важливий сигнал всім злочинцям Кремля: ми знаємо, хто ви, ми притягнемо вас до відповідальності, ви не уникнете цього», – сказала фон дер Ляйєн.

Крім цього, Єврокомісія “десвіфтізує”(відключення від системи SWIFT) російський «Сбєрбанк».

“Сбєрбанк – це найбільший банк Росії, він тримає близько 37% всього банківського сектора, але ми також десвіфтізуєм й інші великі банки в Росії», – розповіла президент ЄК.

За її словами, цей захід вдарить по банках, які критично важливі для російської фінансової системи.

Третім елементом нового пакету санкцій є обмежувальні заходи проти трьох великих державних мовників Росії. Пропагандисти більше не зможуть поширювати контент у будь-якій формі на території ЄС.

І останнім пунктом шостого санкційного пакету є російська нафта. Фон дер Ляйєн наголосила, що зараз ЄС вирішує питання своєї залежності від нафти країни-агресора і відмова від цього ресурсу «буде нелегкою».

“Зараз ми пропонуємо заборонити російську нафту. Це буде повна заборона на імпорт всієї російської нафти, морської та трубопровідної, сирої та очищеної. Ми подбаємо про те, щоб припинення поставок російської нафти відбувалося поступово і впорядковано, таким чином, щоб ми і наші партнери могли забезпечити альтернативні шляхи поставок і мінімізувати вплив на світові ринки», – пояснила вона.

Президент ЄК уточнила, що поставки сирої нафти з Росії припиняться протягом шести місяців, а продуктів нафтопереробки – до кінця року. Таким чином Європа максимізує тиск на РФ, але водночас мінімізує побічний збиток для ЄС і країн-партнерів по всьому світу.

“Всіма цими кроками ми позбавляємо російську економіку її здатності до диверсифікації та модернізації. Путін хотів стерти Україну з карти. У нього явно не вийде. Навпаки: Україна повстала в єдності. А його власна країна, Росія, тоне», – підсумувала фон дер Ляєн.

  • Західні ЗМІ раніше писали, що Євросоюз може ввести санкції проти патріарха Кирила, який підтримує війну Росії проти України.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.