Енергетична криза в Китаї: Почалися масштабні відключення світла, зупиняються заводи

У Китаї загострюється енергетична криза, через яку вже почалися перебої в роботі заводів. Також електрики не вистачає і містам, повідомляє Російська служба ВВС.

Так, з нестачею електрики зіткнулися жителі провінцій Ляонін, Гірин і Хейлунцзян. У деяких містах людей просять не користуватися в години пікового попиту на світло бойлерами і мікрохвильовками. Торгові центри закриваються раніше покладеного часу.

ЗМІ Китаю публікують відео, як машини їдуть по неосвітленому шосе в Шеньяні. При цьому ще в десяти провінціях, в тому числі в промислових центрах, вже ввели обмеження на споживання електрики.

Як зазначає ВВС, перебої з електрикою можуть торкнутися майже 100 млн осіб – саме стільки живе в трьох провінціях.

На думку експертів, причина перебоїв – дефіцит вугілля і нові квоти на емісії вуглекислого газу в Китаї.

Минулого тижня в результаті перебоїв “стало” багато заводів, в тому числі, які постачають компоненти компаніям Tesla і Apple. У неділю ввечері один з постачальників плат для продукції Apple, компанія Unimicron Technology Corp, заявила, що через обмеження на споживання електрики три її заводи призупинили роботу на п’ять днів – з 26 по 30 вересня.

Як зазначає ВВС, проблеми з електрикою в країні почалися ще влітку. Тоді фахівці пов’язували це зі спекою.

За оцінкою інвестиційного банку Goldman Sachs, перебої з електрикою торкнулися 44% промислової діяльності Китаю.

Тим часом, влада провінції Ляонін минулого тижня заявила, що з липня різко впало виробництво електроенергії. При цьому одна з енергетичних компаній написала в соцмережах, що перебої будуть і взимку, а раптове відключення електрики стане для Китаю новою нормою. Пізніше пост видалили, проте незабаром схожа заява прозвучала вже по офіційному телеканалу, повідомляє Рейтер.

16 липня в Китаї почала працювати нова система обміну квотами на емісії вуглецю – це найбільша в своєму роді подібна система, за допомогою якої влада планує скоротити викиди парникових газів заводами. З нею пов’язані великі надії – до 2060 року Китай хоче стати “вуглецево нейтральним”. Це означає, що всі шкідливі викиди китайських заводів в атмосферу будуть компенсовані за допомогою технологій зниження шкоди, переходу на менш токсичні матеріали і висадки дерев.

Однак зараз центр критикує регіональні уряди за те, що вони не досягають цілей зі скорочення викидів. Пекін тисне на місцевих чиновників з тим, щоб споживання електрики в їх регіонах не зростало, пише ВВС.

Спочатку-Європа, тепер-Китай. На черзі весь світ

“Причини енергетичної кризи в Китаї лише частково локальні (розчищення блакитного неба над Пекіном до зимової Олімпіади, бойкот австралійської сировини через дипломатичний конфлікт). Інші причини загальносвітові: швидке відновлення виробництва та споживання після локдаунів, рекордні ціни на природний газ у світі і перехід від викопного палива до відновлюваних джерел енергії задля боротьби з глобальним потеплінням”, – пише бізнес-кореспондент ВВС Олексій Калмиков.

Він зазначає, що найближчим часом енергетична криза дійде до інших країн. У Бразилії посуха й падає генерація ГЕС. США та Росія поповнюють власні запаси і відмовляються нарощувати експорт. В Європі було безвітряне та спекотне літо, а обсяги газу в підземних сховищах тепер рекордно низькі.

“І це все сталося ще до того, як в північну півкулю прийшла зима і почався опалювальний сезон. Тож поки що у світі склалися ідеальні умови для того, щоб найближчими місяцями газ і світло, а потім і їжа, матеріали, товари та транспорт продовжили дорожчати, бізнес – банкрутувати, економіка – гальмувати, а люди – бідніти”, – вважає журналіст.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.