20-21 березня п’ять українських спеціальних поїздів вивозять українців з Польщі в Україну. Потяги відправляються з Перемишля, зупиняються у Львові, кінцева зупинка в Києві. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Людям вимірюють температуру, але не ізолюють. Багато громадян, які прибули у Львів, гуляли по місту.
Трьох молодих людей журналісти видання зустріли на площі “Ринок”. Всі вони приїхали до Львова поїздом з Перемишля. Дмитро Клаповщук працював 5 останніх років у Варшаві. Через обмежувальні заходи, пов’язані з карантином в сусідній державі, тимчасово не працює. Про те, що дістатися в Україну можна 20 березня спеціальним поїздом дізнався з інтернету. В Перемишль з Варшави троє молодих людей доїхали автомобілем, заплативши водієві гроші. Купили квитки до Львова.
За словами Дмитра, на вокзалі їх попередили про карантин і заходи безпеки, виміряли температуру, а також склали списки всіх, хто виїжджав з Польщі.
«На кордоні стандартна процедура, виміряли температуру, так і на українській стороні. Приїхали, не було багато людей на вокзалі. Були передбачені автобуси в найближчі міста, в тому числі і в Рівне, ми так і поїдемо», – розповів Дмитро.
У центрі Львова журналісти зустріли і інших людей, що повернулися з Польщі. Люди не самоізолювались, а вільно гуляли по місту, незважаючи на карантин.
Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації Андрій Васько зазначив, що з двох перших поїздів у Львові вийшли близько 300 людей не лише зі Львівської, але й Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької та інших областей. Вони пройшли епідеміологічний контроль на станції Мостиська. І ще один температурний скринінг та огляд відбувся безпосередньо на вокзалі у Львові.
«Ніхто з тих, хто повернулися не потребував госпіталізації. Всі, хто мав власний транспорт, роз’їхалися. Жителям інших областей порадили, як краще дістатися додому», – зазначив Васько.
Людей привозять до кордонів Львівської області, а далі, каже чиновник, вони пересідають на інший транспорт. Всіх людей внесли в спеціальні реєстри і передали дані в департаменти охорони здоров’я різних областей і за ним спостерігатимуть сімейні лікарі.