Європейська комісія рекомендує громадянам мати вдома запаси продовольства на щонайменше 72 години для самозабезпечення у випадку кризових ситуацій. Відповідна норма міститься у проєкті стратегії “Союз готовності”, з яким ознайомилося POLITICO.
«У разі серйозних збоїв найкритичнішим є початковий період», — йдеться в документі, де розглядаються можливі сценарії, зокрема війна, кібератаки, епідемії та кліматичні катастрофи.
Віцепрезидентка Єврокомісії Роксана Мінцату, яка представить стратегію у середу, наголосила, що мета ініціативи — підвищення обізнаності на рівні домогосподарств. За її словами, меседж стратегії — це “полагодити дах, поки світить сонце”.
Стратегія передбачає:
- Рекомендації для країн-членів щодо зберігання критично важливих ресурсів, планування у разі кризи, доступності укриттів та забезпечення критичної інфраструктури.
- Запровадження Європейської системи кіберсповіщення та тіснішу співпрацю з НАТО.
- Створення “центру кризової координації” на базі нинішнього Центру реагування на надзвичайні ситуації.
- Європейську стратегію резервування — поєднання централізованих резервів ЄС із внесками країн.
- Посилення ролі бізнесу у плануванні, підготовці та обміні інформацією.
- Інтеграцію питань безпеки та готовності до криз у шкільну освіту, фінансову політику та європейські інвестиції.
Єврокомісія також оцінює потребу у новому законодавстві про готовність, яке б закріпило спільні стандарти та довгострокові цілі для посилення стійкості ключових функцій суспільства. У документі зазначено 30 основних напрямів дій у семи тематичних блоках, а також 60 конкретних завдань, запланованих на наступні два роки.