На піку поширення коронавірусної інфекції в Україні не вистачить апаратів штучної вентиляції легенів. Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ заявив фахівець по медичному обладнанню Володимир Мітін.
За його словами, брак апаратів ШВЛ відчувається навіть у найбільш розвинених країнах світу, так як ніхто не очікував, що величезна кількість людей одночасно опиняться в реанімації. Мітін звертає увагу на те, що за останні кілька тижнів йому вдалося побачити, наскільки комерціалізована сфера дорослої реанімації в Україні.
“Були створені всі умови, щоб купувалася апаратура певного «зверху» виробника, а завдання для тендерів тиражованих головними лікарями навіть з однаковими граматичними помилками. Як результат цього – апаратів було закуплено достатньо, але багато з них стоять у підвалах не працюють. А ті, що працюють, включаються не часто. Як тільки використання стає інтенсивним, термін життя апарата відразу знижується”, – говорить він.
Ще однією проблемою Мітін називає багаторазове використання одноразових контурів в апаратах. При їх повторному використанні мікрофлора одного хворого переходить до іншого.
У деяких лікарнях повністю порушений технологічний ланцюг, яка є запорукою успішної роботи лікарів. Техніку купували, враховуючи інтереси “заробітку” на ній, а тому не передбачалося її сервісне обслуговування, вона не ремонтувалася, або не ремонтувалася сертифікованим технічним персоналом. Не цікавило, хто і як на ній буде працювати.
“Є також апарати – рекордсмени за своєю ціною. Скільки може коштувати апарат ШВЛ? Ну, півтора мільйони. Мільйон вісімсот тисяч – якщо має суперфункції, які не завжди застосовуються. А уявіть – в Україні купували апарати і по два з половиною мільйони, і по три. Рекорд був поставлений містом Києвом в останні п’ять років – купили апарат ШВЛ за три з половиною мільйона гривень. І я не впевнений, що він працює, а не стоїть металобрухтом десь в лікарняному підвалі”, – додав він.
Серед іншого Мітін розповів про курйозний випадок, який стався в місті Здолбунів Рівненської області. Місцева лікарня повідомила про свою готовність приймати хворих з коронавірусом.
“Коли я побачив знімки, які виставили лікарі, спочатку подумав, що це якийсь тролінг. По-перше, я побачив апарат ШВЛ випуску середини минулого століття. Музейний експонат! А на медсестрі побачив маску для плавання замість захисної, гумові чоботи з магазину для риболовлі. Це стан нашої медицини зараз. І ці люди серйозно вважають, що вони готові до пандемії”, – розповідає фахівець.
Як повідомлялося раніше, в Україні від коронавірусу померло 5 чоловік за день.