Фанера та іноземна електроніка: ГУР показало, з чого складається російський дрон “Гербера”

При виготовленні російських дронів “Гербера” використовуються іноземні компоненти. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Повідомляється, що зазначені дрони виробляють на заводі в місті Єлабуга. Дрони “Гербера” можуть нести бойову частину (використовуватися як камікадзе) і проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО і фіксації влучень інших ударних дронів.

У ГУР наголошують, що “Гербера” імітує Shahed-136/Герань-2 і масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони.

Крім того, “Гербера” зроблена з дешевих матеріалів – фанери та пінопласту, що робить її вартість у десятки разів меншою за “Шахед”. При цьому дослідження збитих зразків показали, що росіяни виготовляють ці дрони за китайським прототипом із використанням завезених із Китаю іноземних компонентів.

Також було встановлено, що завадозахищена антена (CRPA) “Гербери” містить чіпи Analog Devices і Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері є компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР).

Для наведення на ціль і ведення повітряної розвідки “Герберу” оснащено китайськими камерою і модемом. Двигун у дроні також китайського виробництва – компанії Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd, яка влітку 2024 року потрапила під санкції США.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.