Західні аналітики прогнозують, що найближчим часом збільшення попиту на нафту не відбудеться.
Ганьба для Росії і Саудівської Аравії
Financial Times зазначає, що для зростання ціни на чорне золото необхідно скоригувати дисбаланс між попитом і пропозицією.
“Аналітики кажуть, що під час карантину і збільшення безробіття США щоденно виробляє на 2 мільйони барелів нафти більше, ніж вимагають нафтопереробні заводи. Сховищ для зберігання надлишку немає. Поки не зникне цей дисбаланс, ціни будуть низькими і непередбачуваними”, – пише видання.
Газета також зазначає, що договір про скорочення постачань нафти, укладений Саудівською Аравією і Росією, не зміг запобігти ситуації.
“Від’ємні ціни на нафту – це сором для Саудівської Аравії та Росії, які ще тиждень тому домовились про найбільші скоординовані скорочення постачання за всю історію, а також для Дональда Трампа, який підштовхнув їх до угоди. Їхнє безсилля перед падінням попиту було добре видно під час капітуляції в понеділок”, – пише газета.
Що буде далі?
NYT пише, що “ще тиждень тому у нафтовій галузі був певний оптимізм” через договір ОПЕК. Однак, як виявилося, скорочень, які запланувала організація, недостатньо.
“Аналітики очікують, що споживання нафти скоротиться на 29 мільйонів барелів на день у квітні, це втричі більше тих скорочень, які обіцяла ОПЕК і її союзники”, – сказано в матеріалі.
Видання додає, що попит на нафту падає, а в світі немає місця, де можна було б зберігати всю нафту, яку він виробляє, – 100 мільйонів барелів на день.
За словами експертів, 60 відсотків доступного об’єму для зберігання нафти вже заповнені.
“Закриття нафтових родовищ та потім їхній запуск, коли відновиться попит, потребує дорогих людських ресурсів та обладнання. Родовища не завжди відновлюють закрите виробництво. А деякі компанії продовжують викачувати нафту, навіть якщо втрачають гроші, щоб заплатити відсотки на борги та вижити”, – пише New York Times.
Нагадаємо, вчора, 20 квітня, нафта WTI впала до мінус $39,44 за барель.