Фінансист: Відмова МВФ від трирічної програми з Україною – це не трагедія, а виховна робота

Відмова Міжнародного валютного фонду (МВФ) від трирічної програми розширеного фінансування EFF – це спосіб провчити Україну за невиконання поставлених умов. Таку думку в коментарі InfoResist висловив ексзаступник голови Нацбанку України Олександр Савченко.

«Я думаю, це такий елемент виховного впливу МВФ. Якщо Україна за рік не змогла виконати узгоджених раніше мінімальних правильних кроків, то МВФ пропонує ексклюзивні умови не як раніше, а стандартні. Як на мене, це не трагедія, а виховна робота. В принципі розмір буде трохи менший, ніж вони планували», – пояснив фінансист.

Він зазначив, що Україна ніколи не отримувала повний обсяг коштів за програмою розширеного фінансування, оскільки відразу припиняла виконувати домовленості або порушувала їх. Саме це спонукало МВФ піти на такий крок.

«І друге – це ухвалений бюджет. Депутати ж десь два тижні тому прийняли бюджет, він абсолютно неадекватний, провальний, він вже з першого дня після його підписання порушується і не буде виконаний. І тому в таких умовах для МВФ не хочеться наражатися на ганьбу. Тому що так вони укладуть угоду, яка не виконуватиметься», – вважає Савченко.

За його словами, гроші від Фонду як правило надходять протягом одного-двох тижнів після укладення угоди.

«Бачте, минула угода передбачала реформацію української економіки. А це угода націлена на фінансування дефіциту платіжного балансу. По суті дефіциту, який викликаний великим борговим навантаженням. Тобто МВФ допоможе Україні заплатити за старими боргами», – наголосив фінансист.

Савченко додав, що Україна не в такому положенні, при якому критично необхідна допомога МВФ.

«Тобто у Нацбанку є кошти в резервах. Але якщо розглядати десь два роки. І ще не забувайте, що ми зараз перебуваємо в повній ізоляції, нам ніхто не позичає кошти без такої програми. Формально це угода з МВФ дозволить Україні брати гроші в європейському співтоваристві, у Світовому банку, може США щось дадуть. Все як завжди», – підсумував він.

Нагадаємо, Україна вела переговори щодо отримання нової програми МВФ обсягом близько $8 млрд у рамках програми розширеного фінансування EFF. Для позитивного рішення Фонду Україні залишилося виконати останню вимогу — ухвалити так званий «антиколомойский» законопроект.

Проте вчора представник МВФ повідомив, що Україна і Фонд під час переговорів відмовилися від програми EFF і переключилися на 18-місячну програму stand by.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.